Փաշինյանն այսօր «որոշակի քաղաքական քննարկումներ» կունենա - Mediamax.am
Ազգային Ժողովում «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ այսօր ժամը 15:00-ին հավաքվելու են Հանրապետության հրապարակում եւ քայլելու են Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակը հարգելու։
Իր կողմնակիցներին ուղղված տեսաուղերձում Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ ապրիլի 25-ի առավոտյան կայանալու է իշխանությունների հետ բանակցությունների երկրորդ փուլը՝ «իշխանության անցնցում փոխանցման վերաբերյալ»։
Ապրիլի 25-ին, ժամը 19:00-ին Հանրապետության հրապարակում Փաշինյանը հրավիրում է հանրահավաք՝ մարդկանց բանակցությունների ընթացքի մասին տեղյակ պահելու համար։
«Այսօր որոշակի քաղաքական քննարկումներ կունենանք, որ հստակ արձանագրենք, թե ինչ քայլերով ենք դե-յուրե արձանագրելու ժողովրի հաղթանակը», - ասել է նա։

Пашинян проведет «определенные политические консультации» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Руководитель фракции «Елк» в Национальном собрании Никол Пашинян заявил, что сегодня в 15:00 его сторонники соберутся на Площади Республики и направятся в Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида армян.
В видеообращении к своим сторонникам Никол Пашинян напомнил, что утром 25 апреля  состоится второй этап переговоров с властями «о передачи власти без потрясений».
25 апреля в 19:00 часов на Площади Республики Пашинян созывает митинг, чтобы «сообщить людям в известность о ходе переговоров».
«Сегодня мы проведем определенные политические консультации, чтобы четко обозначить, какими шагами мы де-юре провозгласим победу народа», - заявил он.