Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի հանրային կապերի աշխատանքը համակարգում է ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Այս տեղեկությունը Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է ինքը՝ Հասմիկ Պետրոսյանը, նշելով, որ աշխատանքն իրականացնում է հասարակական հիմունքներով եւ գտնվում է պաշտոնական արձակուրդում:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Հասմիկ Պետրոսյանը Արմեն Սարգսյանի հետ աշխատել է դեռեւս 1996 թվականին, երբ վերջինս Հայաստանի վարչապետն էր:
Հասմիկ Պետրոսյանը Հայաստանի պետական ոլորտի հանրային կապերի ամենափորձառու մասնագետներից է, երկար տարիներ ղեկավարել է ՀՀ վարչապետի, ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունները:

Armenian President’s assistant to manage PR for Armen Sarkissian - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Assistant to Armenian President Hasmik Petrosyan now coordinates the PR department in the office of Armen Sarkissian, the presidential candidate proposed by the ruling Republican Party.
Mrs. Petrosyan has informed Mediamax about her position, noting that she works in Armen Sarkissian’s office pro bono while being on vacation from her official job.
It is worth reminding that Hasmik Petrosyan used to work with Armen Sarkissian back in 1996, when he was Armenian Prime Minister.
Hasmik Petrosyan is one of the most experienced PR experts in Armenia’s state sector. She headed the press services of Armenian Prime Minister and the President for many years.