Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի հանրային կապերի աշխատանքը համակարգում է ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Այս տեղեկությունը Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է ինքը՝ Հասմիկ Պետրոսյանը, նշելով, որ աշխատանքն իրականացնում է հասարակական հիմունքներով եւ գտնվում է պաշտոնական արձակուրդում:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Հասմիկ Պետրոսյանը Արմեն Սարգսյանի հետ աշխատել է դեռեւս 1996 թվականին, երբ վերջինս Հայաստանի վարչապետն էր:
Հասմիկ Պետրոսյանը Հայաստանի պետական ոլորտի հանրային կապերի ամենափորձառու մասնագետներից է, երկար տարիներ ղեկավարել է ՀՀ վարչապետի, ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունները:

Асмик Петросян координирует работу пресс-службы Армена Саргсяна - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Связи с общественностью кандидата на пост президента Армении от Республиканской партии Армении (РПА) Армена Саргсяна координирует помощник президента Армении Асмик Петросян.
В беседе с Медиамакс данную информацию подтвердила сама Асмик Петросян, отметив, что выполняет работу на общественных началах и пребывает в официальном отпуску.
Медиамакс напоминает, что Асмик Петросян работала с Арменом Саргсяном еще в 1996 году, когда тот занимал пост премьер-министра Армении.
Асмик Петросян – одна из самых опытных специалистов в сфере связей с общественностью государственного сектора Армении, долгие годы возглавляла пресс-службы премьер-министра и президента Армении.