Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ 9/18 ընտրատեղամասում մասնակցել է խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկությանը:
ՀՀ նախագահի քվեարկության ժամանակ էլեկտրոնային սարքի հետ կապված տեխնիկական խնդիր է առաջացել. նախ նրա անձնագրի տվյալները ստիպված ձեռքով են մուտքագրվել, ապա մի քանի րոպե սարքը չի գրանցել մատնահետքը: Տեխնիկական խնդիրների վերացումից հետո նախագահը կատարել է իր ընտրությունը:
Քվեարկությունից հետո Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ քվեաթերթիկը քվեատուփի մեջ գցելիս մտածել է, որ «խաղաղությունից թանկ բան չկա, եւ ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր սահմաններին հանդարտություն լինի, եւ այդ սահմանները անձեռնմխելի լինեն»:

Президент Армении: «нет ничего дороже мира» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян и первая леди Рита Саргсян проголосовали сегодня на выборах в Национальное собрание на избирательном участке 9/18.
Во время голосования президента возникли проблемы с электронным устройством: сначала пришлось ввести вручную данные его паспорта, затем несколько минут ушло на регистрацию отпечатков пальцев. После устранения неполадок президент сделал свой выбор.
После голосования Серж Саргсян сказал, что, бросая бюллетень в урну, думал, что «нет ничего дороже мира, и нужно сделать все, чтобы наши границы были неприкосновенны».