Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ 9/18 ընտրատեղամասում մասնակցել է խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկությանը:
ՀՀ նախագահի քվեարկության ժամանակ էլեկտրոնային սարքի հետ կապված տեխնիկական խնդիր է առաջացել. նախ նրա անձնագրի տվյալները ստիպված ձեռքով են մուտքագրվել, ապա մի քանի րոպե սարքը չի գրանցել մատնահետքը: Տեխնիկական խնդիրների վերացումից հետո նախագահը կատարել է իր ընտրությունը:
Քվեարկությունից հետո Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ քվեաթերթիկը քվեատուփի մեջ գցելիս մտածել է, որ «խաղաղությունից թանկ բան չկա, եւ ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր սահմաններին հանդարտություն լինի, եւ այդ սահմանները անձեռնմխելի լինեն»:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan took part in the parliamentary elections voting at the polling station N 9/18 today.
The equipment had technical issues during the President’s voting: first the specialist had to enter his passport information by hand, then the device wouldn’t register the finger print for several minutes. Once the issues were corrected, the President cast his vote.
After voting, Serzh Sargsyan said that as he was throwing the ballot into the bin, he thought, “Nothing is more valuable than peace, and we will do everything possible to keep our borders peaceful and inviolable”.