Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիոս Մարագոսին:
«Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետեւանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է նաեւ միջազգային օժանդակություն:
Հանդիպմանը Փաշինյանը նշել է նաեւ, որ ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում նախատեսվող 2,6 մլրդ դոլարի ներդրումային փաթեթով նախատեսվող ծրագրերին նոր ազդակ հաղորդելու անհրաժեշտությունը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan received today Ambassador Vassilis Maragos, Head of the European Union Delegation to Armenia.
“Nikol Pashinyan noted that Armenia also expects international assistance to overcome the situation created in the country as a result of the forced deportation of our compatriots from Nagorno-Karabakh.
At the meeting, Pashinyan also noted that the government’s comprehensive agenda of reforms is being successfully implemented, including with the support of the EU. The Prime Minister emphasized the need to give a new impetus to the projects to be carried out in Armenia as part of the EU’s $‌2.6 billion investment package,” the government said in a news release.