Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այսօր ասել է, որ «Արցախը հարկադրված կլինի դիմել համապատասխան քայլերի՝ գերնպատակ ունենալով առաջնահերթորեն ապահովել բնակչության ֆիզիկական անվտանգությունը»:
Արցախի նախագահի աշխատակազմից հայտնել են, որ Սամվել Շահրամանյանը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ:
«Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակը, հնարավոր զարգացումները եւ Արցախի կողմից այս համատեքստում իրականացվող քայլերը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ միջազգային դերակատարների արձագանքն Արցախում ստեղծված կացության եւ նրա հաղթահարման վերաբերյալ համարժեք չէ եւ որեւէ գործնական քայլ չի ձեռնարկվում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Самвел Шахраманян заявил сегодня, что «Арцах будет вынужден предпринять соответствующие шаги, главной целью которых является обеспечение физической безопасности населения».
В аппарате президента Арцаха сообщили, что Самвел Шахраманян созвал расширенное заседание Совета безопасности.
«Были обсуждены ситуация, сложившаяся в результате войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, возможные развития событий и шаги, предпринимаемые Арцахом в этом контексте.
Самвел Шахраманян отметил, что реакция международных игроков на создавшуюся в Арцахе ситуацию неадекватна и никаких практических шагов не предпринимается», - говорится в сообщении.