Ադրբեջանցի «բնապահպանները» դադարեցրել են ակցիան Լաչինի միջանցքում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ 2022թ․ դեկտեմբերի 12-ից Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանին կապող Լաչինի միջանցքը փակած ադրբեջանցի «բնապահպաններն» այսօր հայտարարել են, որ դադարեցնում են ակցիան։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նրանք հանդիպել են Ադրբեջանի կառավարության ներկայացուցիչների հետ։
«Հաշվի առնելով մեր պահանջների մասնակի կատարումը, ինչպես նաեւ պետության ներկայացուցիչների կոչերը, որոշեցինք ժամանակավոր դադարեցնել բողոքի ակցիան»,- ասված է ակցիայի մասնակիցների հայտարարությունում։
Ապրիլի 23-ին Ադրբեջանը փակել է Արցախ-Հայաստան սահմանագծին գտնվող Հակարիի կամուրջը եւ դեպի Ստեփանակերտ տանող ճանապարհի սկզբին տեղադրել հսկիչ անցակետ:

Azerbaijani “environmentalists” stop protest action in the Lachin corridor - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani “environmentalists” who closed the Lachin corridor connecting Nagorno-Karabakh to Armenia since December 12, 2022 announced today that they are stopping the action.
TASS reports that they met with representatives of the Azerbaijani government.
“Given the partial fulfillment of our demands, as well as the calls of the state representatives, we decided to temporarily stop the protest action,” the statement of the participants of the action says.
On April 23, Azerbaijan closed the Hakari bridge on the Artsakh-Armenia border and set up a checkpoint at the beginning of the road leading to Stepanakert.