Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ այսօր հրավիրվել է Անվտանգության խորհրդի արտահերթ ընդլայնված նիստ։
Ինչպես հայտնել են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման խստացման եւ չդադարող սադրանքների պայմաններում Արցախի պաշտպանությանը, բնակչության անվտանգության եւ կենսագործունեության ապահովմանն առնչվող հարցեր։
«Արայիկ Հարությունյանը կարեւորել է ուժային եւ քաղաքացիական կառույցների, պետական կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների համակարգված համագործակցությունը հրատապ եւ երկարաժամկետ խնդիրների լուծման հարցում», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

В Арцахе прошло внеочередное заседание Совета безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Под председательством президента Республики Арцах Араика Арутюняна сегодня состоялось внеочередное расширенное заседание Совета безопасности.
Как сообщила пресс-служба аппарата президентра Арцаха, были обсуждены вопросы, касающиеся обороны республики, обеспечения безопасности и жизнедеятельности населения в условиях ужесточения блокады и непрекращающихся провокаций со стороны Азербайджана.
«Араик Арутюнян подчеркнул важность тесного и скоординированного сотрудничества силовых и гражданских структур, органов государственного управления и местного самоуправления в деле решения насущных и долгосрочных задач», - говорится в сообщении.