Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ բացառված է Ադրբեջանի հետ ինտեգրացիոն որեւէ գործընթաց:
Այդ մասին նա ասել է կառավարության նիստի ժամանակ, որի շրջանակում նիստի մասնակիցներին է ներկայացրել Արցախի նորանշանակ պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանին։
Ինչպես հայտնել են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, Արայիկ Հարությունյանը նշել է՝ Արցախի ժողովուրդը ամեն օր ցուցաբերում է առկա դժվարություններն անխոնջ հաղթահարելու մեծ կամք ու վճռականություն:
«Անկախ դժվարություններից եւ մեր նկատմամբ կիրառվող տարբեր ճնշումներից՝ մենք հավատարիմ ենք մնալու Արցախյան շարժման գաղափարներին եւ անկախության ճանապարհից հետնահանջի ոչ մի քայլ չի լինելու: Ամենայն պատասխանատվությամբ ուզում եմ հայտարարել, որ բացառված է Ադրբեջանի հետ ինտեգրացիոն որեւէ գործընթաց: Սակայն դա չի նշանակում, որ մենք խուսափելու ենք շփումներից՝ ենթակառուցվածքային եւ հումանիտար բնույթի խնդիրներ լուծելու համար»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:

Президент Арцаха: Какая-либо интеграция с Азербайджаном исключена - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Aрутюнян сказал сегодня, что какой-либо процесс интеграции с Азербайджаном исключен.
Он сказал об этом в ходе заседания правительства, во рамках которого представил новоназначенного госминистра Арцаха Гургена Нерсисяна.
Как сообщила пресс-служба аппарата президента Арцаха, Араик Арутюнян отметил, что народ Арцаха каждый день демонстрирует великую волю и решимость преодолеть существующие трудности.
«Независимо от трудностей и оказываемого на нас давления, мы останемся приверженными идеям Арцахского движения и не сделаем ни шага назад на пути независимости. Со всей ответственностью заявляю, что любой процесс интеграции с Азербайджаном исключен. Тем не менее, это не означает, что мы будем избегать контактов для решения вопросов инфраструктуры и гуманитарных проблем»,- сказал Араик Арутюнян.