Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ բացառված է Ադրբեջանի հետ ինտեգրացիոն որեւէ գործընթաց:
Այդ մասին նա ասել է կառավարության նիստի ժամանակ, որի շրջանակում նիստի մասնակիցներին է ներկայացրել Արցախի նորանշանակ պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանին։
Ինչպես հայտնել են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, Արայիկ Հարությունյանը նշել է՝ Արցախի ժողովուրդը ամեն օր ցուցաբերում է առկա դժվարություններն անխոնջ հաղթահարելու մեծ կամք ու վճռականություն:
«Անկախ դժվարություններից եւ մեր նկատմամբ կիրառվող տարբեր ճնշումներից՝ մենք հավատարիմ ենք մնալու Արցախյան շարժման գաղափարներին եւ անկախության ճանապարհից հետնահանջի ոչ մի քայլ չի լինելու: Ամենայն պատասխանատվությամբ ուզում եմ հայտարարել, որ բացառված է Ադրբեջանի հետ ինտեգրացիոն որեւէ գործընթաց: Սակայն դա չի նշանակում, որ մենք խուսափելու ենք շփումներից՝ ենթակառուցվածքային եւ հումանիտար բնույթի խնդիրներ լուծելու համար»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan stated today that any integration process with Azerbaijan is excluded.
He said this at the cabinet meeting during which he introduced the newly appointed State Minister of Artsakh Gurgen Nersisyan.
Office of the Artsakh president reported that Arayik Harutyunyan noted that people of Artsakh show great will and determination to tirelessly overcome the existing difficulties day by day.
“Regardless of the difficulties and various pressures, we will remain loyal to the ideas of the Artsakh Movement and there will be no step back from the path of independence. I want to declare with all responsibility that any integration process with Azerbaijan is excluded. However, this does not mean that we will avoid contacts to solve problems of an infrastructural and humanitarian nature,” Harutyunyan said.