Ռուբեն Վարդանյան. Մեր հայրենիքը շատ մեծ վտանգի առաջ է կանգնած - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ 21-րդ դարում ամենամեծ փոփոխությունը բերելու է կրթության ոլորտը, կրթությամբ է որոշվելու երկրի հաջողված լինելը։
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ այդ մասին նա ասել է հայաստանյան բուհերում սովորող արցախցի ուսանողների հետ առցանց հանդիպմանը:
«Շրջափակման այս իրավիճակում արցախցի ուսանողներն ակամա դարձել են Արցախի դեսպանները Հայաստանում եւ ցանկալի է, որ ավելի ակտիվ ներկայացնեն Արցախի շահերը, ավելի լսելի դարձնեն Արցախի ձայնը»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Նա նշել է, որ հիմա, երբ հիբրիդային պատերազմ է ընթանում, յուրաքանչյուրն իր տեղում պետք է դառնա հայրենիքի զինվորը:
«Մեր հայրենիքը շատ մեծ վտանգի առաջ է կանգնած, եւ մեր սիրո ու պատասխանատվության զգացումը հիմա շատ կարեւոր է: Դա պետք է դրսեւորվի ամենօրյա աշխատանքով: Դրա համար ուզում եմ հասկանաք, որ դուք մեզ շատ եք պետք որպես հաջողված, տաղանդավոր ուսանողներ, որոնց ամբողջ կյանքն առջեւում է»,-ասել է պետնախարարը:

Рубен Варданян: «Нашей Родине грозит большая опасность» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня, что самые большие изменения в 21 веке принесет сфера образования - успех страны будет определяться образованием.
Пресс-служб аппарата госминистра Арцаха сообщила, что он сказал об этом на онлайн-встрече с арцахскими студентами, обучающимися в армянских вузах.
«В этой ситуации блокады арцахские студенты невольно стали послами Арцаха в Армении и хотелось бы, чтобы они более активно представляли интересы Арцаха, чтобы голос Арцаха был услышан», - сказал Рубен Варданян.
Он отметил, что сейчас, когда идет гибридная война, каждый должен стать солдатом Родины.
«Нашей Родине угрожает большая опасность, и наше чувство любви и ответственности сейчас очень важно. Оно должно проявляться в повседневной работе. Поэтому я хочу, чтобы вы поняли, что вы нам очень нужны как успешные, талантливые студенты», - сказал госминистр.