Ռուբեն Վարդանյան. Մեր հայրենիքը շատ մեծ վտանգի առաջ է կանգնած - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ 21-րդ դարում ամենամեծ փոփոխությունը բերելու է կրթության ոլորտը, կրթությամբ է որոշվելու երկրի հաջողված լինելը։
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ այդ մասին նա ասել է հայաստանյան բուհերում սովորող արցախցի ուսանողների հետ առցանց հանդիպմանը:
«Շրջափակման այս իրավիճակում արցախցի ուսանողներն ակամա դարձել են Արցախի դեսպանները Հայաստանում եւ ցանկալի է, որ ավելի ակտիվ ներկայացնեն Արցախի շահերը, ավելի լսելի դարձնեն Արցախի ձայնը»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Նա նշել է, որ հիմա, երբ հիբրիդային պատերազմ է ընթանում, յուրաքանչյուրն իր տեղում պետք է դառնա հայրենիքի զինվորը:
«Մեր հայրենիքը շատ մեծ վտանգի առաջ է կանգնած, եւ մեր սիրո ու պատասխանատվության զգացումը հիմա շատ կարեւոր է: Դա պետք է դրսեւորվի ամենօրյա աշխատանքով: Դրա համար ուզում եմ հասկանաք, որ դուք մեզ շատ եք պետք որպես հաջողված, տաղանդավոր ուսանողներ, որոնց ամբողջ կյանքն առջեւում է»,-ասել է պետնախարարը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said today that it is the education sector that will bring the biggest change in the 21st century and that the country’s success will be determined by education.
The Office of the State Minister of Artsakh reports that he said this at an online meeting with Artsakh students studying in Armenian universities.
“In this situation of blockade, Artsakh students have inadvertently become Artsakh’s ambassadors in Armenia and it will be good if they more actively represent Artsakh’s interests, make people hear Artsakh’s voice,” Ruben Vardanyan said.
He noted that now, when a hybrid war is going on, everyone should become a soldier of the homeland on the ground.
“Our homeland is facing a great danger, and our sense of love and responsibility is very important now. It should be manifested in daily work. That’s why I want you to understand that we need you as successful, talented students who have their whole life ahead of them,” the state minister said.