Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «եթե մենք ուզում ենք, որ Ադրբեջանն Արցախը հայաթափելու ծրագրերում չհաջողի, ունենք մեկ ճանապարհ՝ սեղմել ատամներն ու առաջ գնալ»:
«Ու դա կարող ենք անել միայն համախմբվելու միջոցով»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը Ստեփանակերտի բնակիչների հետ կիրակի կայացած հանդիպման ժամանակ:
Վարդանյանը կարեւորել է այս բարդ ժամանակաշրջանում ժողովրդի հետ հետադարձ կապի պահպանումը, ամբողջական տեղեկատվության փոխանցումը, ինչը հանրությանը կօգնի ավելի լավ հասկանալ իրավիճակն ու համատեղ ջանքերով հաղթահարել այն:

Рубен Варданян: У нас есть лишь один путь - стиснуть зубы и двигаться вперед - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян сказал, что «если мы хотим, чтобы Азербайджан потерпел неудачу в своих планах по изгнанию армян из Арцаха, у нас есть лишь один путь - стиснуть зубы и двигаться вперед».
«А сделать это мы можем только объединившись», - сказал Рубен Варданян на встрече с жителями Степанакерта в воскресенье.
Варданян подчеркнул важность поддержания обратной связи с народом в этот непростой период, передачи полной информации, которая поможет общественности лучше понять ситуацию и совместными усилиями преодолеть ее.