Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «եթե մենք ուզում ենք, որ Ադրբեջանն Արցախը հայաթափելու ծրագրերում չհաջողի, ունենք մեկ ճանապարհ՝ սեղմել ատամներն ու առաջ գնալ»:
«Ու դա կարող ենք անել միայն համախմբվելու միջոցով»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը Ստեփանակերտի բնակիչների հետ կիրակի կայացած հանդիպման ժամանակ:
Վարդանյանը կարեւորել է այս բարդ ժամանակաշրջանում ժողովրդի հետ հետադարձ կապի պահպանումը, ամբողջական տեղեկատվության փոխանցումը, ինչը հանրությանը կօգնի ավելի լավ հասկանալ իրավիճակն ու համատեղ ջանքերով հաղթահարել այն:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said that “if we want Azerbaijan to fail in its plans to leave Artsakh without Armenians, we have one way: to grit our teeth and move on.”
“And we can do that only through consolidation,” Ruben Vardanyan said during the meeting with residents of Stepanakert on Sunday.
Vardanyan stressed the importance of keeping feedback with the people in this difficult period, the transfer of complete information, which will help the public to better understand the situation and overcome it with joint efforts.