Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր իր ադրբեջանցի պաշտոնակից Ջեյհուն Բայրամովի հետ հեռախոսազրույցում «շեշտել է Լաչինի միջանցքով երթեւեկության շուտափույթ եւ ամբողջական ապաշրջափակման անհրաժեշտությունը՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին բարձր մակարդակով ստորագրված եռակողմ հայտարարության դրույթներին համապատասխան»:
«Շեշտվել է նաեւ հարակից բոլոր հարցերի շուրջ փոխընդունելի լուծումների հասնելու կարեւորությունը՝ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների հիման վրա ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման առանցքային ուղիների շուրջ համալիր աշխատանքը վերսկսելու համար», - ասված ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

Лавров заявил Байрамову о необходимости скорейшего разблокирования Лачинского коридора - Mediamax.am
1413 просмотров
Лавров заявил Байрамову о необходимости скорейшего разблокирования Лачинского коридора
Ереван /Медиамакс/. Глава МИД России Сергей Лавров сегодня в телефонном разговоре с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым «подчеркнул необходимость скорейшего полного разблокирования движения по Лачинскому коридору в соответствии с параметрами, закрепленными в трехстороннем Заявлении на высшем уровне от 9 ноября 2020 года».
«Акцентирована также важность выхода на взаимоприемлемые решения по всем сопутствующим вопросам в целях возобновления комплексной работы по ключевым трекам азербайджано-армянской нормализации на основе договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении», - говорится в сообщении МИД России.