Վարդանյան. Շրջափակումը փոխում է պետության առաջնահերթությունները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ շրջափակումը փոխում է տնտեսությունն ու պետության առաջնահերթությունները:
«Շրջափակումը նոր մարտահրավերներ է առաջ բերում: Պետությունն արդեն ստիպված է արձագանքել շրջափակման հետեւանքով տնտեսական եւ սոցիալական ոլորտներում առաջացող խնդիրներին՝ վերանայելով իր աշխատանքը, մոտեցումները, ուղղությունները»,- օպերատիվ շտաբի նիստում ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքով՝ շրջափակումն ու դրա հետեւանքով ստեղծված ճգնաժամը ստիպում են ավելի ռացիոնալ օգտագործել առկա ռեսուրսները, բացահայտել բոլոր խնդիրները, ներդնել կառավարման ավելի արդյունավետ մոդելներ:

Рубен Варданян: Блокада меняет приоритеты государства - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня, что блокада меняет экономику и приоритеты государства.
«Блокада выдвигает на первый план новые вызовы. Государство вынуждено реагировать на проблемы, возникающие в экономической и социальной сферах в результате блокады, пересмотром своей работы, подходов и направлений», - сказал Рубен Варданян на заседании оперативного штаба.
По его словам, блокада и вызванный ею кризис заставляют более рационально использовать имеющиеся ресурсы, выявлять проблемы и внедрять более эффективные модели управления.