Վարդանյան. Շրջափակումը փոխում է պետության առաջնահերթությունները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ շրջափակումը փոխում է տնտեսությունն ու պետության առաջնահերթությունները:
«Շրջափակումը նոր մարտահրավերներ է առաջ բերում: Պետությունն արդեն ստիպված է արձագանքել շրջափակման հետեւանքով տնտեսական եւ սոցիալական ոլորտներում առաջացող խնդիրներին՝ վերանայելով իր աշխատանքը, մոտեցումները, ուղղությունները»,- օպերատիվ շտաբի նիստում ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքով՝ շրջափակումն ու դրա հետեւանքով ստեղծված ճգնաժամը ստիպում են ավելի ռացիոնալ օգտագործել առկա ռեսուրսները, բացահայտել բոլոր խնդիրները, ներդնել կառավարման ավելի արդյունավետ մոդելներ:

Vardanyan: Blockade changes state’s priorities
Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said today that the blockade changes the economy and the state’s priorities.
“The blockade brings forth new challenges. The state is already forced to respond to the problems in the economic and social sectors arising as a result of the blockade, by reviewing its work, approaches, and directions,” Ruben Vardanyan said at the operational headquarters meeting.
He said that blockade and the resulting crisis force to use existing resources more rationally, identify all problems, and introduce more effective management models.