Երեւան: Մեդիամաքս։ Արցախի պետնախարար, քաղաքացիական պաշտպանության պետ Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հրատապ աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել քաղպաշտպանության ոլորտում ընդգրկված գերատեսչությունների ղեկավարների եւ պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետեւանքով ստեղծված իրավիճակում աշխատանքների համակարգման նպատակով կառավարությունում Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ կստեղծվի օպերատիվ շտաբ, որը գործելու է 24-ժամյա ռեժիմով:
Նշելով, որ իրավիճակը բավականին բարդ է, եւ, ըստ էության, Արցախը հայտնվել է ադրբեջանական շրջափակման մեջ՝ պետնախարարը շեշտել է, որ կառավարությունն ունի բոլոր հնարավորություններն ու ներուժն այն վերահսկելու համար:
Ռուբեն Վարդանյանը կարեւորել է օպերատիվ հաղորդակցության, գերատեսչությունների եւ վարչական շրջանների միջեւ արդյունավետ կապի եւ հասարակության պատշաճ իրազեկման ապահովումը:

Ереван /Медиамакс/. Госминистр Арцаха Рубен Варданян провел сегодня экстренное рабочее совещание с участием руководителей и должностных лиц, занимающихся вопросами гражданской обороны.
Пресс-служба аппарата госминистра сообщила, что для координации работы в ситуации, создавшейся в результате блокировки Азербайджаном дороги, соединяющей Арцах с Арменией, в правительстве создан оперативный штаб под руководством Рубена Варданяна, который будет работать в круглосуточном режиме.
Отметив, что ситуация достаточно сложная, и Арцах фактически находится в блокаде со стороны Азербайджана, госминистр подчеркнул, что у правительства есть возможности и потенциал для ее контроля.
Рубен Варданян отметил важность оперативной коммуникации, эффективной связи между ведомствами и административными районами и обеспечения надлежащего информирования общественности.