Երեւան: Մեդիամաքս։ Արցախի պետնախարար, քաղաքացիական պաշտպանության պետ Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հրատապ աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել քաղպաշտպանության ոլորտում ընդգրկված գերատեսչությունների ղեկավարների եւ պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետեւանքով ստեղծված իրավիճակում աշխատանքների համակարգման նպատակով կառավարությունում Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ կստեղծվի օպերատիվ շտաբ, որը գործելու է 24-ժամյա ռեժիմով:
Նշելով, որ իրավիճակը բավականին բարդ է, եւ, ըստ էության, Արցախը հայտնվել է ադրբեջանական շրջափակման մեջ՝ պետնախարարը շեշտել է, որ կառավարությունն ունի բոլոր հնարավորություններն ու ներուժն այն վերահսկելու համար:
Ռուբեն Վարդանյանը կարեւորել է օպերատիվ հաղորդակցության, գերատեսչությունների եւ վարչական շրջանների միջեւ արդյունավետ կապի եւ հասարակության պատշաճ իրազեկման ապահովումը:

Operational HQ to be created in Artsakh headed by Ruben Vardanyan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister, Head of Civil Defense Ruben Vardanyan held today an urgent working consultation with the participation of heads and officials of departments responsible for civil defense.
The staff of the State Minister reported that an operational headquarters will be created in the government headed by Ruben Vardanyan to coordinate the work in the conditions created due to the Azerbaijan’s blocking of the road connecting Artsakh with Armenia. The headquarters will operate in a 24-hour mode.
Noting that the situation is quite complicated and, in fact, Artsakh has appeared in the Azerbaijani blockade, the State Minister stressed that the government has all the opportunities and potential to control it.
Ruben Vardanyan highlighted operational communication, effective communication between departments and administrative regions and ensuring proper awareness of the public.