Իրադրությունն Արցախի շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը եւ առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է:
«Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան:
Վիրավոր 19 զինծառայողից 4-ի վիճակը ծանր է, որոնցից մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր: Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է:
ՌԴ զորակազմի հրամանատարության միջնորդությամբ շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ситуация на линии соприкосновения Арцаха относительно стабильная - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщила, что в ночь с 3 на 4 августа и по состоянию на 09:00 утра оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения относительно стабильна.
«Подразделения Вооруженных сил Азербайджана нарушили режим прекращения огня на отдельных участках, применив огнестрельное оружие разного калибра. Потерь со стороны Армии обороны нет.
Из 19 раненых военнослужащих четверо находятся в тяжелом состоянии, один из них в крайне тяжелом. Состояние остальных пострадавших удовлетворительное.
При посредничестве командования Вооружённых Сил России предпринимаются шаги по стабилизации ситуации», - говорится в сообщении Минобороны.