Արցախում իրավիճակը կայուն է, սակայն լարվածությունը պահպանվում է - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Օգոստոսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը եւ առավոտյան 9:00-ի դրությամբ Արցախի եւ Ադրբեջանի սահմանագծում իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ իրավիճակը կայուն է, սակայն լարվածությունը պահպանվում է:
«Արցախի ղեկավարությունը ՊԲ հրամանատարության ու ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համատեղ քայլեր է ձեռնարկում լարվածության լիցքաթափման եւ հետագա սրացումներ թույլ չտալու համար»,- ասված է շտաբի հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հակառակորդի ձեռնարկած սադրանքի հետեւանքով վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Ալբերտ Բախշիյանը։

Yerevan /Mediamax/. During the night of August 1-2 and as of 9:00 a.m., the situation on the border between Artsakh and Azerbaijan has not significantly changed.
Artsakh Information Center reports that the situation is stable but tension still remains.
“The leadership of Artsakh and the commands of the Defense Army and Russian peacekeeping troops are undertaking joint actions to ease the tension and prevent further aggravations,” the news release of the center reads.
It has been reported earlier that as a result of the provocation by the Azerbaijani side serviceman of the Defense Army Albert Bakhshinyan has been wounded.