Ֆրանսիայի նախկին ԱԳ նախարար Բեռնարդ Քուշներն այցելել է Արցախ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բժիշկներ առանց սահմանների» կազմակերպության հիմնադիր, Ֆրանսիայի նախկին արտգործնախարար (2007-2010թթ.) եւ «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի անդամ Բեռնարդ Քուշները այցելել է Արցախ:
Հայաստան եւ Արցախ այցի ընթացքում Բեռնարդ Քուշներին ուղեկցում են «Միջազգային համերաշխություն» (Solidarités International) կազմակերպության հիմնադիր Ալան Բուանեն եւ Ֆրանսիացի հետազոտողների միության (Société des Explorateurs Français) նախկին նախագահ Պատրիս Ֆրանսեսկին, հայտնում են «Ավրորայից»:
«Ես երախտապարտ եմ Հայաստան եւ Արցախ այցելելու հնարավորության համար եւ արտահայտելու իմ համերաշխությունը պատերազմից տուժածներին»,- ասել է Քուշները:
Ստեփանակերտում հյուրերն այցելել են Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոն եւ հանդիպել են վիրավոր զինվորներին:
Փետրվարի 24-ին Քուշների գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է Ստեփանակերտի այն շրջաններում, որոնք ամենաշատն էին տուժել պատերազմից:

Бывший глава МИД Франции Бернар Кушнер посетил Арцах - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Соучредитель организации «Врачи без границ», бывший министр иностранных дел Франции (2007-2010гг.) и член отборочной комиссии премии «Аврора» Бернард Кушнер посетил Арцах.
Согласно сообщению «Авроры», в ходе визита в Армению и Арцах Бернарда Кушнера сопровождают основатель организации Solidarités International Ален Буане и бывший председатель Французского общества исследователей Патрис Франчески.
«Я благодарен за возможность приехать в Армению и Арцах и проявить солидарность с пострадавшими от войны», - отметил Кушнер.
В Степанакерте гости посетили Реабилитационный центр имени Кэролайн Кокс и встретились с ранеными солдатами.
24 февраля делегация совершила поездку по районам Степанакерта, которые больше всего пострадали от войны.