Ֆրանսիայի նախկին ԱԳ նախարար Բեռնարդ Քուշներն այցելել է Արցախ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բժիշկներ առանց սահմանների» կազմակերպության հիմնադիր, Ֆրանսիայի նախկին արտգործնախարար (2007-2010թթ.) եւ «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի անդամ Բեռնարդ Քուշները այցելել է Արցախ:
Հայաստան եւ Արցախ այցի ընթացքում Բեռնարդ Քուշներին ուղեկցում են «Միջազգային համերաշխություն» (Solidarités International) կազմակերպության հիմնադիր Ալան Բուանեն եւ Ֆրանսիացի հետազոտողների միության (Société des Explorateurs Français) նախկին նախագահ Պատրիս Ֆրանսեսկին, հայտնում են «Ավրորայից»:
«Ես երախտապարտ եմ Հայաստան եւ Արցախ այցելելու հնարավորության համար եւ արտահայտելու իմ համերաշխությունը պատերազմից տուժածներին»,- ասել է Քուշները:
Ստեփանակերտում հյուրերն այցելել են Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոն եւ հանդիպել են վիրավոր զինվորներին:
Փետրվարի 24-ին Քուշների գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է Ստեփանակերտի այն շրջաններում, որոնք ամենաշատն էին տուժել պատերազմից:

Yerevan /Mediamax/. Co-founder of Médecins Sans Frontières (Doctors Without Borders), former French Foreign Minister and member of the Aurora Prize Selection Committee Bernard Kouchner has visited Artsakh.
During the visit to Armenia and Artsakh, he is accompanied by humanitarians Alain Boinet, Founder of Solidarités International, and Patrice Franceschi, former Chairman of the Société des Explorateurs Français, said Aurora Humanitarian Initiative.
“I’m grateful for the opportunity to come to Armenia and Artsakh and show my solidarity to those affected by the war,” said Kouchner.
In Stepanakert, Bernard Kouchner and others visited the Lady Cox Rehabilitation Center to meet with wounded soldiers in treatment.
On February 24, Mr. Kouchner’s delegation toured the areas of Stepanakert that had been most affected by the war.