Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովն այսօր քննարկել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների եւ քաղաքացիական անձանց վերադարձին, անհետ կորած անձանց հայտնաբերման եւ հայկական կողմին հանձնմանն առնչվող հարցեր:
Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ ադրբեջանական կողմից որոնողական աշխատանքների որեւէ խոչընդոտում անընդունելի է:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանագծման գործընթացներին: Արմեն Սարգսյանն ընդգծել է Հայաստանի սահմանների պաշտպանությունն ու հատկապես սահմանամերձ համայնքների անվտանգությունն ապահովելու կարեւորությունը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian and commander of Russian peacekeeping brigade in Artsakh, General Lieutenant Rustam Muradov have discussed today the return of Armenian POWs and civilians held captive in Azerbaijan, as well as the search for missing people and their return to Armenia.
Armen Sarkissian has said that any hindrance Azerbaijan creates to the search works is unacceptable.
The parties have also discussed the demarcation of the Armenia-Azerbaijan border. The President has stressed the importance of protection of Armenia’s borders and the security of border communities in particular.