Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովն այսօր քննարկել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների եւ քաղաքացիական անձանց վերադարձին, անհետ կորած անձանց հայտնաբերման եւ հայկական կողմին հանձնմանն առնչվող հարցեր:
Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ ադրբեջանական կողմից որոնողական աշխատանքների որեւէ խոչընդոտում անընդունելի է:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանագծման գործընթացներին: Արմեն Սարգսյանն ընդգծել է Հայաստանի սահմանների պաշտպանությունն ու հատկապես սահմանամերձ համայնքների անվտանգությունն ապահովելու կարեւորությունը:

Саргсян и Мурадов обсудили вопрос военнопленных - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян и командующий российским миротворческим контингентом, дислоцированным в Нагорном Карабахе, генерал-лейтенант Рустам Мурадов обсудили сегодня вопросы, связанные с возвращением армянских военнопленных и гражданских лиц, находящихся в Азербайджане, поиском пропавших без вести и возвращением их армянской стороне.
Армен Саргсян сказал, что любые препятствия со стороны Азербайджана в вопросе поисковых работ недопустимы, сообщает пресс-служба президента.
На встрече были затронуты также вопросы демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы. Армен Саргсян подчеркнул важность обеспечения защиты границ Армении и безопасности приграничных общин.