Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը չի լուծել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը, եւ հայկական կողմը պատրաստակամ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում վերսկսել բանակցությունները ԼՂ-ի կարգավիճակի շուրջ:
Ըստ ԱԺ մամուլի ծառայության, Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանը նա նշել է, որ հայկական կողմի համար օրակարգային կարեւորագույն հարց է շարունակում մնալ հայ ռազմագերիների եւ գերեվարված անձանց վերադարձը հայրենիք:
Արարատ Միրզոյանը վստահություն է հայտնել, որ ռուս գործընկերներն այս ուղղությամբ կշարունակեն միջնորդական ջանքեր գործադրել, որպեսզի ի կատար ածվի հայտարարության համապատասխան դրույթը:

Ararat Mirzoyan: Armenia is ready to negotiate the status of NK - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan today has stated that the November 9 statement did not settle the Nagorno-Karabakh conflict and the Armenian side is ready to renew negotiations on NK’s status in the framework of the OSCE Minsk Group.
The parliament’s press service has said that during the meeting with Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin, Mirzoyan has noted that the return of POWs and other captives remains number one issue on the agenda of the Armenian side.
Ararat Mirzoyan has stated he is certain that Russian partners will continue mediation efforts in this regard so that the corresponding point of the November 9 statement is implemented.