Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը չի լուծել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը, եւ հայկական կողմը պատրաստակամ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում վերսկսել բանակցությունները ԼՂ-ի կարգավիճակի շուրջ:
Ըստ ԱԺ մամուլի ծառայության, Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանը նա նշել է, որ հայկական կողմի համար օրակարգային կարեւորագույն հարց է շարունակում մնալ հայ ռազմագերիների եւ գերեվարված անձանց վերադարձը հայրենիք:
Արարատ Միրզոյանը վստահություն է հայտնել, որ ռուս գործընկերներն այս ուղղությամբ կշարունակեն միջնորդական ջանքեր գործադրել, որպեսզի ի կատար ածվի հայտարարության համապատասխան դրույթը:

Мирзоян: Мы готовы возобновить переговоры о статусе Карабаха - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Арарат Мирзоян заявил сегодня, что трехстороннее заявление от 9 ноября не решило нагорно-карабахскую проблему, и армянская сторона готова возобновить переговоры о статусе Нагорного Карабаха в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Как сообщает пресс-служба парламента, на встрече с послом России Сергеем Копыркиным Арарат Мирзоян отметил, что важнейшим вопросом для армянской стороны продолжает оставаться вопрос возвращения армянских военнопленных и других задержанных лиц.
Арарат Мирзоян выразил уверенность, что российские партнеры и дальше будут прилагать посреднические усилия для выполнения соответствующего положения заявления.