Արցախի նախագահը դիմել է ՀՀ քաղաքական ուժերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր դիմել է ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական ուժերին՝ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով:
«Ստեղծված բարդ քաղաքական իրավիճակը մեր իրականության մեջ ինքնաբերաբար նոր օրակարգ է ձեւավորել: Այն հայկական քաղաքական դաշտի հիմնական դերակատարների հետ քննարկելու եւ եղած ամբողջ տեղեկատվությունը ներկայացնելու նպատակով դիմում եմ ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական ուժերին՝ Ստեփանակերտ այցելելու եւ տեղում քննարկումներ ծավալելու համար:
Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին: Այնուհետեւ հանդիպումների շարքը, ըստ նախատեսվածի, պատրաստ եմ շարունակելու նաեւ արտախորհրդարանական ուժերի հետ»,- հայտարարել է Արցախի նախագահը:

Yerevan /Mediamax. Today, Artsakh President Arayik Harutyunyan has addressed the Armenian parliamentary and non-parliamentary forces to discuss the situation.
“The difficult political situation has automatically created a new agenda in our reality. In order to discuss it with the main actors of the Armenian political field and to present all the available information, I apply to the parliamentary and non-parliamentary forces of Armenia to visit Stepanakert and hold discussions there.
Tomorrow, on November 11, I am ready to receive the leaders of the political forces involved in the Armenian National Assembly. Then, I am ready to continue the series of meetings as planned with non-parliamentary forces as well,” stated the Artsakh President.