Արցախի նախագահը դիմել է ՀՀ քաղաքական ուժերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր դիմել է ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական ուժերին՝ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով:
«Ստեղծված բարդ քաղաքական իրավիճակը մեր իրականության մեջ ինքնաբերաբար նոր օրակարգ է ձեւավորել: Այն հայկական քաղաքական դաշտի հիմնական դերակատարների հետ քննարկելու եւ եղած ամբողջ տեղեկատվությունը ներկայացնելու նպատակով դիմում եմ ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական ուժերին՝ Ստեփանակերտ այցելելու եւ տեղում քննարկումներ ծավալելու համար:
Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին: Այնուհետեւ հանդիպումների շարքը, ըստ նախատեսվածի, պատրաստ եմ շարունակելու նաեւ արտախորհրդարանական ուժերի հետ»,- հայտարարել է Արցախի նախագահը:

Президент Арцаха обратился к политическим силам Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня президент Арцаха Араик Арутюнян обратился к парламентским и внепарламентским силам Армении для обсуждения ситуации.
«Сложная политическая ситуация автоматически создала новую повестку дня в нашей реальности. Чтобы обсудить это с основными игроками армянского политического поля и представить всю имеющуюся информацию, я обращаюсь к парламентским и внепарламентским силам Армении с предложением посетить Степанакерт и провести обсуждения на месте.
Завтра, 11 ноября, я готов принять руководство представленных в Национальном собрании политических сил. После этого я готов продолжить серию встреч с внепарламентскими силами», - заявил президент Арцаха.