Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզական ծառայության (ԱՀԾ) տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինն ասել է, որ թուրքական հետախուզությունը ներգրավված է Լեռնային Ղարաբաղի իրադարձություններում:
«Մենք զգում ենք Թուրքիայի հետախուզական ծառայության աշխատանքը, տեսնում ենք այդ աշխատանքի որոշակի տարրեր», - ասել է Նարիշկինը Russia Today- ի գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելովին տված հարցազրույցում:
Սերգեյ Նարիշկինն ասել է նաև, որ ԱՀԾ-ն ստացել է «ճշգրիտ տեղեկատվություն» ղարաբաղյան հակամարտությանը Մերձավոր Արևելքից զինյալների մասնակցության վերաբերյալ:
Խոսելով Հայաստանի կողմից գերեվարված Սիրիայից զինյալի հարցաքննության տեսագրության մասին՝ Նարիշկինն ասել է, որ այն հաստատում է ԱՀԾ-ի տեղեկատվությանը:
«Այդ տվյալները մենք ստացել ենք մի շարք երկրներից, տարբեր աղբյուրներից և Մերձավոր և Միջին Արևելքի տարբեր գործընկեր ծառայություններից», - ասել է Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզական ծառայության տնօրենը:

Нарышкин: турецкая разведка участвует в событиях в Карабахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Директор Службы внешней разведки (СВР) России Сергей Нарышкин заявил, что турецкая разведка участвует в событиях в Нагорном Карабахе.
«Работу турецкой разведывательной службы мы ощущаем, видим отдельные элементы этой работы», - сказал Нарышкин в интервью гендиректору «Россия сегодня» Дмитрию Киселеву.
Сергей Нарышкин заявил также, что СВР получила «точные данные» об участии в конфликте боевиков с Ближнего Востока.
Говоря о видеозаписи допроса плененнего армянской стороной боевика из Сирии, Нырашкин сказал, что она стала подтверждением информации СВР.
«Эти данные мы получали из целого ряда стран, от разных источников и от разных партнерских служб на Ближнем и Среднем Востоке», - сказал директор Службы внешней разведки России.