Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզական ծառայության (ԱՀԾ) տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինն ասել է, որ թուրքական հետախուզությունը ներգրավված է Լեռնային Ղարաբաղի իրադարձություններում:
«Մենք զգում ենք Թուրքիայի հետախուզական ծառայության աշխատանքը, տեսնում ենք այդ աշխատանքի որոշակի տարրեր», - ասել է Նարիշկինը Russia Today- ի գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելովին տված հարցազրույցում:
Սերգեյ Նարիշկինն ասել է նաև, որ ԱՀԾ-ն ստացել է «ճշգրիտ տեղեկատվություն» ղարաբաղյան հակամարտությանը Մերձավոր Արևելքից զինյալների մասնակցության վերաբերյալ:
Խոսելով Հայաստանի կողմից գերեվարված Սիրիայից զինյալի հարցաքննության տեսագրության մասին՝ Նարիշկինն ասել է, որ այն հաստատում է ԱՀԾ-ի տեղեկատվությանը:
«Այդ տվյալները մենք ստացել ենք մի շարք երկրներից, տարբեր աղբյուրներից և Մերձավոր և Միջին Արևելքի տարբեր գործընկեր ծառայություններից», - ասել է Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզական ծառայության տնօրենը:

Turkish Intelligence is involved in Karabakh, says Naryshkin - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Head of Russian Foreign Intelligence Service Sergey Naryshkyn has stated today that the Turkish intelligence is involved in the developments in Nagorno-Karabakh.
“We can sense the efforts of the Turkish intelligence service, see certain elements of its work,” Naryshkin said in the interview with Dmitry Kiselev, General Director of Russia Today.
Sergey Naryshkin has also stated that the service he heads received “accurate information” about the participation of militants from the Middle East in the conflict.
Touching on the video recording of the interrogation of a Syrian militant captured by the Armenian side, Naryshkin has said that it confirmed the information his service otained.
“We have received this data from a number of countries, from different sources and different partner services in the Near and Middle East,” explained Sergey Naryshkin.