Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ «այսօրվա իրավիճակն առավել ընդգծում է այն պարզ ճշմարտությունը, որ Արցախը ապագա չունի Ադրբեջանի կազմում»:
«Արցախն առանց հայերի չի լինելու։ Սա առավել ընդգծված է այսօր։ Չեմ կարծում, որ կա հայ, որը կարող է համակերպվել այն մտքի հետ, որ մեր 150 հազար հայրենակիցները կարող են վտանգի ենթարկվել։ Մեր ամբողջ համազգային ռեսուրսն ուղղված է այդ վտանգի դեմ», - այսօր Ազգային Ժողովում ասել է նախարարը:
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի արտաքին քաղաքականությունը մնացել է կայուն եւ հետեւողական:
«Մենք աշխարհում բարեկամների պակաս չունենք, համագործակցում ենք տարբեր հարթակներում, տարբեր ուղղություններով: Շատ հստակ է մեր արտաքին քաղաքականության գերակայությունների ձեւավորման տրամաբանությունը»,- հավելել է Զոհրաբ Մնացականյանը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ մեր գործընկերների հետ միասին շարունակելու ենք աշխատել, որպեսզի կարողանանք անհրաժեշտ արդյունքների հասնել՝ տարածաշրջանում կայունությունը եւ խաղաղությունը վերականգնելու համար», - նշել է ԱԳՆ ղեկավարը:

Yerevan /Mediamax. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan today has stated that “current situation underlines the simple truth that Artsakh has no future within Azerbaijan.”
“Artsakh will not be without Armenians. This is more emphasized today. I do not think there is an Armenian, who can come to terms with the idea that 150,000 of fellow Armenians may be in jeopardy. Our entire national resource is directed to resisting that danger,” he said in the National Assembly.
Zohrab Mnatsakanyan has noted that Armenia’s foreign policy remains stable and consistent.
“We have no shortage of friends in the world. We cooperate on different platforms, in different directions. The logic of the foundation of our foreign policy priorities is very clear,” added Mnatsakanyan.
“We will continue to work with our OSCE Minsk Group Co-Chair partners to achieve the necessary results to restore stability and peace in the region,” said the Foreign Minister.