Հակառակորդը կրկին թիրախավորել է խաղաղ բնակավայրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Թշնամական ուժերը կիրառել են նաեւ Ժնեւյան կոնվենցիաներով արգելված եւ քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման եւ կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է զինամթերքով բեռնված թշնամական մեկ ավտոմեքենա: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արեւելյան, հարավային եւ հարավ-արեւմտյան ուղղություններում: Խոցվել են թշնամական 1 տանկ, 1 հետեւակի մարտական մեքենա եւ 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում»,- նշված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army reports that Azerbaijani forces continue to target civilian settlements and infrastructure.
The enemy forces also use weapons prohibited by the Geneva Conventions and containing chemical weapons elements (white phosphorus).
“At night, reconnaissance and combat operations continued in the areas where the enemy groups are located. One enemy vehicle loaded with ammunition has been destroyed. The alignment of forces in all directions of the front line remains unchanged. Defense Army has conducted successful defensive battles in the northeastern, southern and southwestern sectors. The Defense Army forces have hit 1 enemy tank, 1 infantry fighting vehicle and 5 unmanned aerial vehicles.
In the morning, hostilities resumed in the mentioned sectors,” the Defense Army said in a statement.