Հակառակորդը կրկին թիրախավորել է խաղաղ բնակավայրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Թշնամական ուժերը կիրառել են նաեւ Ժնեւյան կոնվենցիաներով արգելված եւ քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման եւ կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է զինամթերքով բեռնված թշնամական մեկ ավտոմեքենա: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արեւելյան, հարավային եւ հարավ-արեւմտյան ուղղություններում: Խոցվել են թշնամական 1 տանկ, 1 հետեւակի մարտական մեքենա եւ 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում»,- նշված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что противник продолжает атаковать мирные населенные пункты и объекты гражданской инфраструктуры.
Противник применил также запрещенное Женевскими конвенциями оружие, содержащее химические элементы (белый фосфор).
«В течение ночи продолжались операции по обнаружению и огневому подавлению вражеских группировок. Была уничтожена одна машина противника с боеприпасами. Расстановка сил на всех направлениях линии фронта не изменилась. Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Были поражены 1 танк, 1 боевая машина пехоты и 5 беспилотных летательных аппаратов противника.
Утром на указанных направлениях возобновились боевые действия», - говорится в сообщении Армии обороны.