Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվում Ստեփանակերտ, Շուշի եւ Մարտակերտ քաղաքները:
«Հակառակորդը, հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական եւ սովորութային իրավունքների պահանջները, կրակի տակ է առել բացառապես խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետեւանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը: Իրադրության հետագա լարման համար ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի հանցագործ ղեկավարությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что города Степанакерт, Шуши и Мартакерт подвергаются ракетному обстрелу из реактивных систем залпового огня «Смерч».
«Противник, в очередной раз нарушив требования международных гуманитарных и общих прав, открывает огонь по исключительно мирным населенным пунктам, в результате чего среди гражданского населения есть пострадавшие.
Военно-политическое руководство Азербайджана совершает очередное военное преступление. Вся ответственность за дальнейшее обострение ситуации лежит на криминальном руководстве Азербайджана»,- говорится в заявлении Армии обороны.