Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվում Ստեփանակերտ, Շուշի եւ Մարտակերտ քաղաքները:
«Հակառակորդը, հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական եւ սովորութային իրավունքների պահանջները, կրակի տակ է առել բացառապես խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետեւանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը: Իրադրության հետագա լարման համար ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի հանցագործ ղեկավարությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Azerbaijan is shelling Stepanakert, Shushi and Martakert - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army reports that Azerbaijan is shelling the cities of Stepanakert, Shushi and Martakert from Smerch systems.
“The enemy, once again violating international humanitarian and customary law, is firing at exclusively peaceful settlements, which has resulted in casualties among the civilian population.
The military and political leadership of Azerbaijan is committing another war crime. The criminal leadership of Azerbaijan bears full responsibility for the further escalation of the situation,” said the army.