Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը չի կարող կարգավորվել առանց Թուրքիայի մասնակցության:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի, CNN Turk–ին տված հարցազրույցում Օքթայն ասել է.
«Ռուսաստանը փորձել էր լուծում գտնել և բանակցություններ վարել երկու երկրների ղեկավարների հետ, բայց դա անել չհաջողվեց: Այն, որ Թուրքիան ներկա չէր բանակցությունների սեղանին, մեծ բացթողում էր: Ալիեւը հայտարարել է, որ առանց Թուրքիայի ոչ մի լուծում չի կարող լինել»:
Ֆուաթ Օքթայն ասել է, որ «Ռուսաստանը այն երկրներից մեկն է, որի հետ Թուրքիային հաջողվել է առավել առողջ հարաբերություններ կառուցել»:
«Մենք կարող ենք խնդիրներ ունենալ, բայց կարող են լինեն նաև ոլորտներ, որտեղ մենք կարող ենք աշխատել միասին: Եթե այս առումով ինչ-որ բան փոխվի, ապա Թուրքիան անկեղծորեն կհայտարարի այդ մասին», - ասել է Թուրքիայի փոխնախագահը:

Turkey insists again on participating in NK talks - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Vice President of Turkey Fuat Oktay thinks that the situation in Karabakh cannot be resolved without Turkey’s participation.
TASS reports that Oktay has told CNN Turk:
“Russia has tried to find a solution, to negotiate with the leaders of the two countries, but failed. The fact that Turkey was not present at the negotiating table was a big omission. Aliyev stated that there can be no solution without Turkey.”
Fuat Oktay has noted that “Russia is one of the countries, with which Turkey has managed to build healthier relations.”
“We may have problems, but there may be areas where we can work together. If anything changes in this regard, Turkey will state it sincerely,” added Oktay.