Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը չի կարող կարգավորվել առանց Թուրքիայի մասնակցության:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի, CNN Turk–ին տված հարցազրույցում Օքթայն ասել է.
«Ռուսաստանը փորձել էր լուծում գտնել և բանակցություններ վարել երկու երկրների ղեկավարների հետ, բայց դա անել չհաջողվեց: Այն, որ Թուրքիան ներկա չէր բանակցությունների սեղանին, մեծ բացթողում էր: Ալիեւը հայտարարել է, որ առանց Թուրքիայի ոչ մի լուծում չի կարող լինել»:
Ֆուաթ Օքթայն ասել է, որ «Ռուսաստանը այն երկրներից մեկն է, որի հետ Թուրքիային հաջողվել է առավել առողջ հարաբերություններ կառուցել»:
«Մենք կարող ենք խնդիրներ ունենալ, բայց կարող են լինեն նաև ոլորտներ, որտեղ մենք կարող ենք աշխատել միասին: Եթե այս առումով ինչ-որ բան փոխվի, ապա Թուրքիան անկեղծորեն կհայտարարի այդ մասին», - ասել է Թուրքիայի փոխնախագահը:

Ереван /Медиамакс/. Вице-президент Турции Фуат Октай считает, что без Турции ситуацию в Нагорном Карабахе решить не удастся.
Как сообщает ТАСС, Октай сказал в интервью телеканалу CNN Turk:
«Россия попыталась найти решение и провести переговоры с руководителями двух стран, но этого не удалось сделать. То, что за столом не присутствовала Турция, стало большим упущением. Алиев заявил, что решения не может быть без Турции».
Фуат Октай при этом сказал, что «Россия является одной из стран, с которой Турции удалось построить наиболее здоровые отношения».
«У нас могут быть проблемы, но также могут быть и сферы, в которых мы можем вместе работать. Если в этом отношении что-то изменится, то Турция об этом искренне объявит, - сказал вице-президент Турции.