Հարավում դիրքային փոփոխություններ գրեթե չեն եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ երեկոյան հարավային ուղղությամբ մարտերի ուժգնությունը որոշակիորեն թուլացել է:
Նա նշել է, որ վաղ առավոտից հյուսիսային եւ հարավային ուղղությամբ հակառակորդը փորձել է հարձակողական գործողություններ ծավալել:
«Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը հետ է շպրտվել մեկ-երկու գրոհից հետո, իսկ հարավային ուղղությամբ տեւական ժամանակ ծանր մարտերը շարունակվել են, սակայն կողմերը դիրքային փոփոխություններ գրեթե չեն ունեցել»,-  ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

На юге позиционных изменений практически не было - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян сказал сегодня, что вечером интенсивность боевых действий на южном направлении несколько спала.
Он отметил, что с раннего утра противник пытался перейти к наступательным действиям  на северном и южном направлениях.
«На северном направлении, после одной-двух атак, противник был отброшен назад, а на южном направлении ожесточенные бои продолжались длительное время, однако серьезных позиционных изменений не было», - сообщил Арцрун Ованнисян.