Հարավում իրավիճակը շարունակում է թեժ մնալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ հարավում իրավիճակը շարունակում է թեժ մնալ։
Նա փաստել է, որ Ադրբեջանն այս անգամ եւս չի պահպանել մարդասիրական հրադադարի պայմանավորվածությունը եւ վաղ առավոտից վերկսել է ռազմական գործողությունները։
Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ հյուսիսում հակառակորդը որեւէ արդյունքի չի հասել եւ հետ է շպրտվել։
Հարավում Ադրբեջանը գործողություններ է վարել երկու ուղղությամբ, որոնցից մեկում ունեցել է տեխնիկայի եւ զինամթերքի էական կորուստներ։ «Երկրորդ ուղղության վրա ունեցել են որոշակի տեղաշարժեր», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ այս պատերազմի կրակային մեծ խտության պայմնաններում «առանձին բնագծերի կամ տեղանունների քննարկումը ակտուալ չէ»։
Ժամը 20:30-ի տվյալներով հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի 9 ԱԹՍ, որոնցից երկուսը՝ Հայաստանի Հանրապետության օդային տարածքում։

Ситуация на юге остается напряженной - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил сегодня, что ситуация на юге продолжает оставаться напряженной.
Он заявил, что и на этот раз Азербайджан нарушил договоренность о гуманитарном перемирии и рано утром возобновил боевые действия.
Арцрун Ованнисян сообщил, что на севере противник не добился каких-либо результатов и был отброшен назад.
На юге азербайджанская сторона вела операции по двум направлениям, на одном из которых понесла значительные потери техники и боеприпасов. «На втором направлении противник произвел определенные перемещения», - сказал Арцрун Ованнисян, отметив, что «в условиях столь высокой плотности огня обсуждение отдельно взятых позиций не актуально».
По состоянию на 20:30 армянская сторона поразила 9 вражеских БПЛА, два из которых- в воздушном пространстве Армении.