Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության եւ միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լեւոն Այվազյանն ու ՀՀ-ում Իրանի դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ գնդապետ Բահման Սադեղինին քննարկել են Արցախում ստեղծված իրավիճակը։
ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ «Լեւոն Այվազյանը ներկայացրել է Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ագրեսիայի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակն ու ռազմական գործողությունների ընթացքը»:
«Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հակամարտությունում երրորդ կողմի ու վարձկան ահաբեկիչների ներգրավվածության ազդեցությանը տարածաշրջանային անվտանգության եւ կայունության տեսանկյունից»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

Ереван /Медиамакс/. Начальник главного управления оборонной политики и международного сотрудничества минобороны Армении Левон Айвазян и военный атташе посольства Ирана в Армении полковник Бахман Садегин обсудили сегодня ситуацию в Арцахе.
Как сообщает пресс-служба минобороны, «Левон Айвазян представил ситуацию, сложившуюся вследствии агрессии Азербайджана против Арцаха и текущий ход боевых действий».
«Также был затронут вопрос влияния вовлечения третьей стороны и наемных террористов в конфликт в контексте региональной безопасности и стабильности», - говорится в сообщении минобороны.