Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի ՊԲ-ն հայտնում է, որ գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը մնացել է անփոփոխ:
Առավոտյան հարավային, հյուսիսային, հյուսիս-արեւելյան եւ արեւելյան ուղղություններով հակառակորդը վերսկսվել է հրթիռահրետանային ակտիվ կրակով ուղեկցվող գործողություններ: Թշնամին հատկապես ակտիվ է ճակատային գծի հյուսիս-արեւելյան հատվածում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու եւ վերջինիս պլանները ձախողելու համար բոլոր ուղղություններում ձեռնարկում են համարժեք գործողություններ՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что в течение ночи относительная стабильная напряженность в зоне арцахско-азербайджанского конфликта оставалась неизменной.
Утром противник возобновил на южном, северном, северо-восточном и восточном направлениях действия, сопровождаемые активным ракетно-артиллерийским огнем. Особую активность противник проявляет на северо-восточном фланге.
Армия обороны предпринимает соответствующие действия по всем направлениям, удерживая под контролем оперативно-тактическую обстановку.