Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Հադրութ քաղաքը լիարժեք վերահսկվում է Արցախի Պաշտպանության բանակի կողմից:
Քաղաքի մերձակայքում շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի անդամների վնասազերծման գործողությունները, նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչն ասել է, որ այսօր օրվա ընթացքում հակառակորդը ակտիվ գործողություններ է իրականացրել գրեթե բոլոր ուղղություններով՝ ակտիվորեն կիրառելով օդուժ եւ ԱԹՍ-ներ:
Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ գերիների եւ զոհվածների մարմինների փոխանակում տեղի չի ունենում, քանի որ Ադրբեջանը չի թույլատրում միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մուտքը մարտական գործողությունների գոտի, իսկ առանց վերջիններիս այդ աշխատանքները չեն կարող իրականացվել:

Город Гадрут полностью контролируется армянскими силами - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сказал сегодня, что город Гадрут полностью контролируется Армией обороны Арцаха.
«Операции по нейтрализации членов диверсионных групп противника продолжаются в пригородах Гадрута», - отметил он.
Представитель минобороны сообщил, что сегодня противник вел активные действия практически на всех направлениях, активно используя авиацию и БПЛА.
По словам Арцрун Ованнисяна, обмен телами погибших и пленными не ведется, поскольку Азербайджан не допускает в зону боевых действий представителей международных организаций, без которых процесс не может быть реализован.