Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Հադրութ քաղաքը լիարժեք վերահսկվում է Արցախի Պաշտպանության բանակի կողմից:
Քաղաքի մերձակայքում շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի անդամների վնասազերծման գործողությունները, նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչն ասել է, որ այսօր օրվա ընթացքում հակառակորդը ակտիվ գործողություններ է իրականացրել գրեթե բոլոր ուղղություններով՝ ակտիվորեն կիրառելով օդուժ եւ ԱԹՍ-ներ:
Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ գերիների եւ զոհվածների մարմինների փոխանակում տեղի չի ունենում, քանի որ Ադրբեջանը չի թույլատրում միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մուտքը մարտական գործողությունների գոտի, իսկ առանց վերջիններիս այդ աշխատանքները չեն կարող իրականացվել:

The city of Hadrut is fully controlled by Armenian forces - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated today that the city of Hadrut is fully controlled by the Artsakh Defense Army.
The annihilation of the members of the enemy’s subversive groups continues near the city, Artsrun Hovhannisyan noted.
The representative of the Defense Ministry said that today the enemy carried out active operations in almost all directions, actively using air force and UAV.
Artsrun Hovhannisyan said that prisoners and bodies were not exchanged because Azerbaijan does not allow representatives of international organizations to enter the zone of hostilities, and the exchange cannot be done without them.