Հադրութի ուղղությամբ շարունակվում է դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ Հադրութի ուղղությամբ շարունակվում է ներթափանցած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի շրջափակման եւ ոչնչացման ռազմագործությունը:
«Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկություններ են տարածում այն մասին, որ իբր Կարմիր Շուկայի ուղղությամբ նահանջող ՊԲ ստորաբաժանումներին հասցվել են հրետանային հարվածներ, որոնց արդյունքում կան լուրջ կորուստներ:
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան, սովորության համաձայն, խեղաթյուրում է իրականությունը՝ փորձելով ամեն գնով ապացուցել Հադրութը վերահսկողության տակ վերցնելու մասին Իլհամ Ալիեւի մերկապարանոց հայտարարությունը:
ՊԲ ստորաբաժանումները ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն կատարել առաջադրված մարտական խնդիրները: ՊԲ ստորաբաժանումները միեւնույն ժամանակ հաջողությամբ կասեցնում են հումանիտար հրադադարի ռեժիմին չհետեւող ադրբեջանական զինուժի հարձակողական գործողությունների փորձերը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Artsakh army continues elimination of subversive group in Hadrut area - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army has announced that it continues to blockade and eliminate the subversive intelligence group in Hadrut area.
“Azerbaijani media outlets are reporting that Azerbaijani forces made artillery strikes at the Defense Army units retreating in the direction of the Red Market, which caused serious casualties.
As usual, the Azeri propaganda machine distorts reality, trying at all costs to prove Ilham Aliyev’s ungrounded claims about taking control over Hadrut.
Defense Army continue to carry out its combat tasks confidently along the entire length of the front line. At the same time, the Defense Army successfully stops Azerbaijani armed forces’ attempts to attack, which run contrary to the humanitarian ceasefire,” reads the statement of Artsakh Defense Army.