Հադրութի ուղղությամբ շարունակվում է դիվերսիոն խմբի ոչնչացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ Հադրութի ուղղությամբ շարունակվում է ներթափանցած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի շրջափակման եւ ոչնչացման ռազմագործությունը:
«Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկություններ են տարածում այն մասին, որ իբր Կարմիր Շուկայի ուղղությամբ նահանջող ՊԲ ստորաբաժանումներին հասցվել են հրետանային հարվածներ, որոնց արդյունքում կան լուրջ կորուստներ:
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան, սովորության համաձայն, խեղաթյուրում է իրականությունը՝ փորձելով ամեն գնով ապացուցել Հադրութը վերահսկողության տակ վերցնելու մասին Իլհամ Ալիեւի մերկապարանոց հայտարարությունը:
ՊԲ ստորաբաժանումները ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն կատարել առաջադրված մարտական խնդիրները: ՊԲ ստորաբաժանումները միեւնույն ժամանակ հաջողությամբ կասեցնում են հումանիտար հրադադարի ռեժիմին չհետեւող ադրբեջանական զինուժի հարձակողական գործողությունների փորձերը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что продолжается операция по блокированию и уничтожению прорвавшейся из Азербайджана в направлении Гадрута диверсионно-разведывательной группы.
«Азербайджанские СМИ распространяют информацию, что по подразделениям Армии обороны, якобы отступавшим в направлении Красного Рынка, были нанесены артиллерийские удары, что привело к серьезным жертвам.
Азербайджанская пропагандистская машина, как обычно, искажает действительность, пытаясь любой ценой оправдать голословное заявление Ильхама Алиева о взятии под контроль Гадрута.
Подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи на всем протяжении фронта. Одновременно Армия обороны успешно пресекает попытки прорыва вооруженных сил Азербайджана, не соблюдающих гуманитарное перемирие», - говорится в сообщении.