Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է, որ արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են թեժ եւ ծանր մարտերը:
Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ «Արցախի Պաշտպանության բանակը անընդհատ նոր ու ցավոտ կորուստներ է հասցնում թշնամու զորքերին, որոնց հարձակման նպատակը պարզ է ամբողջ աշխարհին»:
«Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարություն կոչվող ահաբեկչական հանցախումբն ու նրան անթաքույց աջակցող Թուրքիան ամեն կերպ փորձում են ներխուժել Արցախի Հանրապետության տարածք՝ այն ամբողջությամբ օկուպացնելու եւ հայ ժողովրդին ֆիզիկապես բնաջնջելու նպատակով:
Համոզված եմ, որ աշխարհում այլեւս չկա որեւէ մեկը, որ վերջնականապես չի համոզվել այս ճշմարտության մեջ։ Այդ հակամարդկային ոճրագործությունը կանխող ուժն այսօր մեր բանակն է, որը սխրանքներ է գործում մարտի դաշտում, ստիպում մեր թշնամուն հաշվի նստել իր իսկ ստեղծած առասպելների տապալման հետ։
Ես վստահ եմ, որ մեր այս ազատամարտն ըստ արժանվույն է գնահատվելու մեր ժողովրդի ապագա բոլոր սերունդների կողմից: Վստահեցնում եմ, որ միասնաբար անելու ենք ամեն ինչ մեր համազգային իղձերն ու նպատակները իրականացնելու համար»,- ասված է Արցախի նախագահի հայտարարության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян заявил сегодня, что вдоль всей линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана продолжаются тяжелые и ожесточенные бои.
Араик Арутюнян сообщил, что «Армия обороны Арцаха постоянно наносит вражеским войскам, цель агрессии которых уже ясна всему миру, новые тяжелые потери».
«Террористическая группировка, призванная военно-политическим руководством Баку и открыто поддерживаемая Турцией, всячески пытается вторгнуться на территорию Арцаха, чтобы полностью оккупировать ее и физически уничтожить армянский народ.
Убежден, что в мире не осталось никого, кто бы окончательно не убедился в этой истине. Единственная сила сегодня, способная положить конец этому бесчеловечному преступлению, – наша армия, которая творит чудеса героизма на поле боя, заставляя врага развенчивать созданные им же мифы.
Уверен, что нашу освободительную борьбу оценят по достоинству будущие поколения нашего народа. Уверяю вас, что вместе мы сделаем все для осуществления наших национальных целей и чаяний», - говорится в заявлении президента Арцаха.