Ջոզեպ Բորել. Ադրբեջանը անիրագործելի պայման է դնում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Ջոզեպ Բորելը այսօր «գրեթե անիիրագործելի» է անվանել Ադրբեջանի պահանջը հայկական ուժերը Լեռնային Ղարաբաղից դուրս բերելու ժամանակացույց տրամադրելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ելույթ ունենալով Եվրախորհրդարանում, որտեղ լսումներ են անցկացվել Ղարաբաղի թեմայով, Բորելն ասել է.
«Իրավիճակը տարածաշրջանում վատթարանում է: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարը հեռախոսազրույցում ինձ բարձրաձայնեց իր պահանջները Հայաստանին՝ Ղարաբաղում հակամարտությունը վերջ տալու համար: Խոսքը տարածաշրջանից հայ զինվորականների դուրս բերման ժամանակացույցի տրամադրման մասին է, որը գրեթե անիիրագործելի է»:

Yerevan /Mediamax/. EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell has described as "hardly possible to fulfill” Azerbaijan’s demand to set a schedule for Armenian forces to withdraw from Nagorno-Karabakh.
TASS reports that speaking at the European Parliament meeting today, which considered the Karabakh conflict, Borrell said:
“The situation in the region is worsening. During the phone conversation with me, Foreign Minister of Azerbaijan has stated his demands toward Armenia for ceasefire. It is a schedule for withdrawal of Armenian military from the region, which is hardly possible to fulfill.”