Բաքուն «անհրաժեշտ չի համարում» Ռուսաստանին ներգրավելը - Mediamax.am
Երևան: Մեդիամաքս: Բաքուն անհրաժեշտ չի համարում ներգրավել երրորդ կողմին, այդ թվում `Ռուսաստանին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման համար:
Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի-ին hայտնել է Ադրբեջանի ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Հուսեյն Մահմուդովը:
«Ադրբեջանական բանակը հաջողությամբ կատարում է գրավյալ տարածքների ազատագրման խնդիրները: Հակահարվածն իրականացվում է Ադրբեջանի տարածքում՝ մեր երկրի միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններում: Այս իրավիճակում մենք երրորդ կողմ ներգրավելու անհրաժեշտություն չենք տեսնում », - ասել է Մահմուդովը՝ պատասխանելով Մոսկվայից ռազմական միջնորդության հնարավորության մասին հարցին:

В Баку «не считают необходимым» привлечение России - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Баку не считает необходимым привлечение третьей стороны, в том числе России, для решения конфликта в Нагорном Карабахе
Об этом РИА Новости заявил начальник управления международного военного сотрудничества минобороны Азербайджана генерал-майор Гусейн Махмудов.
«Азербайджанская армия успешно выполняет поставленные задачи по освобождению оккупированных территорий. Контрнаступление ведётся в пределах территории Азербайджана, в пределах международно признанных границ Азербайджана. В данной ситуации мы не видим необходимости привлечения третьей стороны», - сказал Махмудов, отвечая на вопрос о возможности военного посредничества со стороны Москвы.