Բաքուն «անհրաժեշտ չի համարում» Ռուսաստանին ներգրավելը - Mediamax.am
Երևան: Մեդիամաքս: Բաքուն անհրաժեշտ չի համարում ներգրավել երրորդ կողմին, այդ թվում `Ռուսաստանին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման համար:
Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի-ին hայտնել է Ադրբեջանի ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Հուսեյն Մահմուդովը:
«Ադրբեջանական բանակը հաջողությամբ կատարում է գրավյալ տարածքների ազատագրման խնդիրները: Հակահարվածն իրականացվում է Ադրբեջանի տարածքում՝ մեր երկրի միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններում: Այս իրավիճակում մենք երրորդ կողմ ներգրավելու անհրաժեշտություն չենք տեսնում », - ասել է Մահմուդովը՝ պատասխանելով Մոսկվայից ռազմական միջնորդության հնարավորության մասին հարցին:

Azerbaijan considers Russian intervention unnecessary
Yerevan /Mediamax/. Baku does not consider it necessary to involve a third party, including Russia, in order to resolve the conflict in Nagorno-Karabakh.
Head of Azerbaijani Defense Ministry’s department of international military cooperation, General Major Husein Mahmudov has made that statement to RIA Novosti.
“The Azerbaijani army is successfully fulfilling the tasks set to liberate the occupied territories. The counteroffensive is being conducted within the territory of Azerbaijan, within the internationally recognized borders of Azerbaijan. In this situation, we do not see the need to involve a third party,” he said, answering the question on possible military intervention by Russia.