Հակառակորդի երեք բրիգադների մնացորդները դիմել են փախուստի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնում է, որ «գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ եւ ամրանալ հարավարեւելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են»։
«Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով եւս 60 զոհ, ինչպես նաեւ 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարեւելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։
Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար», - հայտնել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Остатки трех бригад противника бежали после разгрома - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщает, что «ночью противник пытался продвинуться и закрепиться на юго-восточном направлении, однако был поражен огнем ракетно-артиллерийских сил Армии обороны».
«В 06:30 утра, после очередного ракетно-артиллерийского удара, оставив на поле боя 60 убитых, 22 единицы пораженной и несколько десятков единиц исправной техники, остатки трех бригад противника бежали. Есть соответствуюшая видеозапись.
Точным ударом наших сил на юго-восточном направлении была поражена крупная база горюче-смазочных материалов противника, скоро будет опубликован видеоматериал.