Հակառակորդի երեք բրիգադների մնացորդները դիմել են փախուստի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնում է, որ «գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ եւ ամրանալ հարավարեւելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են»։
«Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով եւս 60 զոհ, ինչպես նաեւ 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարեւելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։
Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար», - հայտնել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

“Remnants of Azeri 3 brigades flee the battlefield” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. “Overnight, Azerbaijan attempted to advance and consolidate positions in the south-eastern direction section, but they were halted by accurate missile and artillery fire of Artsakh Armed Forces,” Representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated.
“At 6:30 in the morning, following another missile strike, the Azerbaijanis left 60 casualties, 22 destroyed units of military hardware, and the remnants of 3 Azeri brigades had fled the battlefield in panic. Relevant footage is available.
A large Azerbaijani fuel and ammunition storage facility was also hit by accurate Armenian fire. Footage will be available soon.
There are now opportunities in various directions of the frontline for exploitation of success,” Artsrun Hovhannisyan said.