ՊԲ-ն որոշ տեղերում մարտավարական նպատակով հետ է քաշել զորքերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը հայտնել է, որ շփման գծի առաջնագծի որոշ ուղղություններում Պաշտպանության բանակը մարտավարական նպատակով հետ է քաշել զորքերը։
Նա ասել է, որ դա արվում է, որպեսզի բանակը խուսափի ավելորդ զոհերից եւ ավելի մեծ վնասներ հասցնի թշնամուն։
«Երկու առումով էլ ձեռքբերումները զգալի են։ Բանակի հրամանատարությունը շարունակում է արհեստավարժ կերպով վարել մարտերը, եւ հեռու չէ այն օրը, երբ կտեսնենք, թե ինչպես է թշնամու կազմալուծված բանակը խուճապահար նահանջում։ Ու որոշումն արդեն ընդունված է, մենք կանգ չենք առնելու»,- ասել է Վահրամ Պողոսյանը։

Artsakh army draws back in certain sections for tactical reasons - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh President’s Spokesperson Vahram Poghosyan has stated that the Defense Army of Artsakh has drawn back its troops in some sections of the frontline for tactical reasons.
He has noted that the army wants to prevent unnecessary casualties and inflict larger losses on Azerbaijani armed forces.
“The achievements are significant in terms of both goals. The command staff continues to fight the battles masterfully, and before we know it, the enemy’s disorganized army will be retreating in panic. The decision has been made and we will not stop,” added Poghosyan.