ՊԲ-ն զգալի հաջողություններ է գրանցել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանն ասել է, որ ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններով ՊԲ-ն ստորաբաժանումներն այսօր ունեցել են զգալի հաջողություններ, իսկ հակառակորդի զավթողական մտահաղացումները ձախողվել են:
«ՊԲ ստորաբաժանումները հետ են վերցրել նախորդ օրերին կորցրած որոշ դիրքեր՝ հիմնականում հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններով։ Ամբողջ գիշեր եւ ցերեկվա ընթացքում ընթացել են ինտենսիվ ռազմական գործողություններ ամբողջ ռազմաճակատում։ Հակառակորդն այսօր եւս օգտագործել է ավիացիա, հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, հրթիռա-հրետանային ուժեր»,- ասել է Արթուր Սարգսյանը։
Սեպտեմբերի 29-ի մարտերում հակառակորդը կորցրել է 17 տանկ, 4 զրահափոխադրիչ, 3 ինժեներատեխնիկական ծանր զրահատեխնիկա, 13 ԱԹՍ, ունեցել է նաեւ մարդկային կորուստներ։
«Ընդհանուր առմամբ, հակառակորդն ունի 500-ից ավելի մարդկային կորուստ։ Ցավոք, հայկական կողմից եւս զոհեր են եղել, հստակ տվյալները ճշտվում են»,- ասել է Արթուր Սարգսյանը։
Խոսելով Թուրքիայի ներգրավվածության մասին՝ Արթուր Սարգսյանն ասել է, որ բոլոր այն դեպքերում, երբ ադրբեջանական կողմն ունեցել է որոշակի հաջողություններ, զգացվել է թուրքական ձեռագիրը։

Defense Army registers significant success
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army Deputy Commander Arthur Sargsyan stated today that today, the units of the Defense Army have registered significant success in various directions of the front, but the enemy's aggressive ideas have failed.
“The Defense Army units have regained control of some positions that were lost in previous days, mainly in northern and southern directions. Intensive hostilities continued all night and throughout the day on the whole front. Today, the adversary also used aviation, strike drones, missile and artillery forces,” said Arthur Sargsyan.
During today’s battles, the adversary lost 17 tanks, 4 armored vehicles, 3 heavy engineering armored vehicles, 13 UAVs and over 300 of personnel.
“Overall, the adversary has over 500 casualties. Unfortunately, the Armenian side has also suffered casualties, the precise number is being specified,” said Artur Sargsyan.
Speaking about Turkey’s involvement, Artur Sargsyan said that in all the cases where the Azeri side had some success, Turkey’s influence was felt.