ՊԲ-ն զգալի հաջողություններ է գրանցել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանն ասել է, որ ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններով ՊԲ-ն ստորաբաժանումներն այսօր ունեցել են զգալի հաջողություններ, իսկ հակառակորդի զավթողական մտահաղացումները ձախողվել են:
«ՊԲ ստորաբաժանումները հետ են վերցրել նախորդ օրերին կորցրած որոշ դիրքեր՝ հիմնականում հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններով։ Ամբողջ գիշեր եւ ցերեկվա ընթացքում ընթացել են ինտենսիվ ռազմական գործողություններ ամբողջ ռազմաճակատում։ Հակառակորդն այսօր եւս օգտագործել է ավիացիա, հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, հրթիռա-հրետանային ուժեր»,- ասել է Արթուր Սարգսյանը։
Սեպտեմբերի 29-ի մարտերում հակառակորդը կորցրել է 17 տանկ, 4 զրահափոխադրիչ, 3 ինժեներատեխնիկական ծանր զրահատեխնիկա, 13 ԱԹՍ, ունեցել է նաեւ մարդկային կորուստներ։
«Ընդհանուր առմամբ, հակառակորդն ունի 500-ից ավելի մարդկային կորուստ։ Ցավոք, հայկական կողմից եւս զոհեր են եղել, հստակ տվյալները ճշտվում են»,- ասել է Արթուր Սարգսյանը։
Խոսելով Թուրքիայի ներգրավվածության մասին՝ Արթուր Սարգսյանն ասել է, որ բոլոր այն դեպքերում, երբ ադրբեջանական կողմն ունեցել է որոշակի հաջողություններ, զգացվել է թուրքական ձեռագիրը։

Ереван /Медиамакс/. Заместитель командующего Армией обороны Арцаха Артур саргсян сказал, что армянские силы добились сегодня значительных успехов на разных направлениях фронта, а агрессивные замыслы противника провалились.
«Подразделения Армии обороны вернули некоторые из потерянных в предыдущие дни позиций, в основном - на северном и южном направлениях. Интенсивные боевые действия велись на всех направлениях всю ночь и в течение дня. Противник и сегодня применял авиацию, ударные беспилотники, ракетные и артиллерийские силы», - сказал Артур Саргсян.
В боях 29 сентября противник потерял 17 танков, 4 бронетранспортера, 13 БПЛА, а также понес потери в живой силе.
«В целом противник потерял более 500 человек. К сожалению, были жертвы и с армянской стороны, данные о которых уточняются», - сказал Артур Саргсян.
Говоря о вовлечении Турции, замкомандующего Армией обороны заявил, что во всех случаях, когда азербайджанская сторона добивалась определенных успехов, чувствовался турецкий «почерк».