Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը կնոջ` Մեհրիբան Ալիեւայի հետ
Դեկտեմբերի 24-ին, իր 50-ամյակի օրը, Ադրբեջանի նախագահը տիկնոջ հետ մասնակցել էր Լաչինի փախստականների համար նոր ավանի բացմանը:
Մեդիամաքսը մեջբերում է մի հատված գյուղի բնակիչներից մեկի` Ջանեթ Ալիեւի եւ Իլհամ Ալիեւի զրույցից` Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության հիման վրա.
Ջանեթ Ալիեւ. Անհրաժեշտություն չեմ տեսնում խոսել իմ տան թանկագին հյուրի` Մեհրիբան խանումի կողմից իրականացվող աշխատանքի մասին, քանի որ իրեն ստեղծած Ալահը պարգեւել է նրան նույնպիսի տաղանդ, ինչպիսին ուներ Մարգարեն: Ցանկանում եմ, որպեսզի նա ապագայում որպես Ադրբեջանի ներկայացուցիչ արժանանա Նոբելյան մրցանակի:
Նախագահ Իլհամ Ալիեւ. Մեհրաբանն առանց այդ էլ շատ մրցանակներ ունի:
Մեհրիբան Ալիեւա. Անչափ շնորհակալ են:
Ջանեթ Ալիեւ. Ուզում եմ ասել, որ երբ Մեհրիբան խանումը ելույթ է ունենում օտարերկրյա պետություններում, ես չեմ դադարում լսել նրա արժեքավոր խոսքերը:
Ջանեթ Ալիեւ. Այն, որ Դուք նշում եք Ձեր 50-ամյակը մեզ հետ, անփոխարինելի է: Դա անգնահատելի է: Ցանկանում եմ, որ Դուք նշեք Ձեր 100-ամյակը:
Նախագահ Իլհամ Ալիեւ. Ձեզ հետ միասին: Ղարաբաղում:
Ջանեթ Ալիեւ. Դուք այնքան ջանք եք գործադրում տեղահանվածների կենսապայմանները բարելավելու ուղղությամբ, գնահատում եք նրանց, թող Տերը պահապան լինի Ձեզ: Ձեզ ցանկանում եմ երկար տարիների կյանք, առողջություն, ընտանեկան երջանկություն:

Yerevan/Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev intends to celebrate his 100th anniversary in Nagorno Karabakh.
On December 24, the day of his 50th anniversary, the President of Azerbaijan and his spouse attended the opening of a new residential settlement in Aghjabedin region for refugees from Lachin.
Mediamax quotes an excerpt from Ilham Aliyev’s conversation with one of the residents of the settlement, Jannet Aliyev, reported by the presidential press service of Azerbaijan:
“Jannet Aliyev: I don’t need to speak about work Mehriban Hanum - a very dear guest in my house - is doing. Because Allah, who created her, has bestowed the same talent on her as on the Prophet. I wish that she, as the representative of Azerbaijan, was awarded the Nobel Prize in the future.
President Ilham Aliyev: Mehriban has very many awards.
Mehriban Aliyeva: Thank you very much.
Jannet Aliyev: I would like to say that I never get tired of listening to precious words of Mehriban Hanum during her foreign visits.
Jannet Aliyev: The fact that you are celebrating your 50th anniversary with us is invaluable. It’s priceless. I wish that you celebrate your 100th anniversary too.
President Ilham Aliyev: Together with you. In Karabakh.
Jannet Aliyev: You spare so many efforts to improve the life conditions of internally displaced families, value them. God Bless You. I wish you long life, health and family happiness.