Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը կնոջ` Մեհրիբան Ալիեւայի հետ
Դեկտեմբերի 24-ին, իր 50-ամյակի օրը, Ադրբեջանի նախագահը տիկնոջ հետ մասնակցել էր Լաչինի փախստականների համար նոր ավանի բացմանը:
Մեդիամաքսը մեջբերում է մի հատված գյուղի բնակիչներից մեկի` Ջանեթ Ալիեւի եւ Իլհամ Ալիեւի զրույցից` Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության հիման վրա.
Ջանեթ Ալիեւ. Անհրաժեշտություն չեմ տեսնում խոսել իմ տան թանկագին հյուրի` Մեհրիբան խանումի կողմից իրականացվող աշխատանքի մասին, քանի որ իրեն ստեղծած Ալահը պարգեւել է նրան նույնպիսի տաղանդ, ինչպիսին ուներ Մարգարեն: Ցանկանում եմ, որպեսզի նա ապագայում որպես Ադրբեջանի ներկայացուցիչ արժանանա Նոբելյան մրցանակի:
Նախագահ Իլհամ Ալիեւ. Մեհրաբանն առանց այդ էլ շատ մրցանակներ ունի:
Մեհրիբան Ալիեւա. Անչափ շնորհակալ են:
Ջանեթ Ալիեւ. Ուզում եմ ասել, որ երբ Մեհրիբան խանումը ելույթ է ունենում օտարերկրյա պետություններում, ես չեմ դադարում լսել նրա արժեքավոր խոսքերը:
Ջանեթ Ալիեւ. Այն, որ Դուք նշում եք Ձեր 50-ամյակը մեզ հետ, անփոխարինելի է: Դա անգնահատելի է: Ցանկանում եմ, որ Դուք նշեք Ձեր 100-ամյակը:
Նախագահ Իլհամ Ալիեւ. Ձեզ հետ միասին: Ղարաբաղում:
Ջանեթ Ալիեւ. Դուք այնքան ջանք եք գործադրում տեղահանվածների կենսապայմանները բարելավելու ուղղությամբ, գնահատում եք նրանց, թող Տերը պահապան լինի Ձեզ: Ձեզ ցանկանում եմ երկար տարիների կյանք, առողջություն, ընտանեկան երջանկություն:

Ереван/Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев намерен отметить свое 100-летие в Нагорном Карабахе.
24 декабря, в день своего 50-летия, президент Азербайджана с супругой приняли участие в открытии нового жилого поселка в Агджабединском районе для семей беженцев из Лачина.
Медиамакс приводит отрывок из беседы Ильхама Алиева с одним из жителей поселка Джаннетом Алиевым на основе сообщения пресс-службы президента Азербайджана:
Джаннет Алиев: Я не испытываю необходимости говорить о работе, проводимой Мехрибан ханум - дорогой гостьей моего дома. Потому что создавший ее Аллах даровал ей такой же талант, как и Пророку. Я желаю, чтобы она в будущем как представитель Азербайджана была удостоена Нобелевской премии.
Президент Ильхам Алиев: У Мехрибан и так много наград.
Мехрибан Алиева: Большое спасибо.
Джаннет Алиев: Хочу сказать, что, когда Мехрибан ханум выступает в зарубежных странах, я не устаю слушать ее ценные слова.
Джаннет Алиев: То, что Вы отмечаете свое 50-летие с нами, ничем не заменить. Это бесценно. Желаю, чтобы Вы отметили свое 100-летие.
Президент Ильхам Алиев: Вместе с вами. В Карабахе.
Джаннет Алиев: Вы тратите столько сил на улучшение условий жизни вынужденных переселенцев, цените их, да хранит Вас Всевышний. Желаю Вам долгих лет жизни, здоровья, семейного счастья.