ԼՂ հարցում նոր բան չկա, ասել է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղի հարցում նոր բան չկա, ակտիվությունն այնքանով է, որքանով տեսնում է հանրությունը»։
«Այսօրվա ակտիվությունը կարող ենք համարել ցածր կամ վերջին 25 տարում եղած ցածրից մի քիչ բարձր»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հայտարարությանը, թե հայկական կողմի հետ փոխըմբռնում կա, կառավարության ղեկավարն ասել է.
«Անձամբ ես պաշտոնական բանակցային գործընթացի չեմ մասնակցել, պարզապես երկու անգամ զրույց եմ ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ»:
«Երբ ինչ-որ մեկնաբանություն է հնչում ադրբեջանական կողմից, որը լավատեսական էլեմենտ է պարունակում, ինձ զարմացնում են հայաստանցի մի շարք մեկնաբանները, որոնց առաջին կանխավարկածն այն է, թե այստեղ դավադրություն կա: Իսկ ինչո՞ւ այնպիսի կանխավարկած չկա, որ գուցե Հայաստանի կառավարությանը հաջողվել է համոզիչ փաստարկներ բերել»,- հավելել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Yerevan/Mediamax/. According to acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, "there are no news in Karabakh peace talks, and whatever activity there is, it is visible to the public”.
“You could say the level of activity we have today is slightly above the lowest indicator of the last 25 years,” Pashinyan told the press today.
Touching on Azerbaijani Foreign Minister’s statement that he has reached mutual understanding with the Armenian side, the head of the government said:
“I haven’t participated in the official negotiations so far, I simply spoke twice with President of Azerbaijan Ilham Aliyev.”
“Whenever Azerbaijan makes a statement that contains an element of positivity, I am surprised at certain Armenian commentators, who suspect a conspiracy right away. Why don’t they assume that the Armenian government managed to bring forward convincing arguments?” added Pashinyan.