ԼՂ հարցում նոր բան չկա, ասել է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղի հարցում նոր բան չկա, ակտիվությունն այնքանով է, որքանով տեսնում է հանրությունը»։
«Այսօրվա ակտիվությունը կարող ենք համարել ցածր կամ վերջին 25 տարում եղած ցածրից մի քիչ բարձր»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հայտարարությանը, թե հայկական կողմի հետ փոխըմբռնում կա, կառավարության ղեկավարն ասել է.
«Անձամբ ես պաշտոնական բանակցային գործընթացի չեմ մասնակցել, պարզապես երկու անգամ զրույց եմ ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ»:
«Երբ ինչ-որ մեկնաբանություն է հնչում ադրբեջանական կողմից, որը լավատեսական էլեմենտ է պարունակում, ինձ զարմացնում են հայաստանցի մի շարք մեկնաբանները, որոնց առաջին կանխավարկածն այն է, թե այստեղ դավադրություն կա: Իսկ ինչո՞ւ այնպիսի կանխավարկած չկա, որ գուցե Հայաստանի կառավարությանը հաջողվել է համոզիչ փաստարկներ բերել»,- հավելել է Նիկոլ Փաշինյանը:

В карабахском вопросе нет ничего нового, сказал Пашинян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «в вопросе Нагорного Карабаха нет ничего нового, активность такова, какой ее видит общественность».
«Сегодняшнюю активность можем считать слабой или немного выше активности последних 25 лет»,- в беседе с журналистами сказал Никол Пашинян.
Коснувшись заявления главы МИД Азербайджана о взаимопонимании, достигнутом с армянским коллегой, глава правительства отметил:
«Я лично не участвовал в официальном переговорном процессе, просто 2 раза беседовал с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым».
«Когда звучит какой-либо комментарий от азербайджанской стороны, который содержит в себе оптимистический элемент, меня удивляет реакция ряд армянских экспертов, которые считают, что здесь, в первую очередь, есть заговор. А почему нет версии, что, может, армянской стороне удалось привести убедительные факты?»,- заметил Никол Пашинян.