Կայացել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ Նյու Յորքում տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը:
«Հանդիպումը սկսվեց նախ ընդլայնված ձեւաչափով, ապա արտգործնախարարներն առանձնազրույց ունեցան։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը վերահաստատեց ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումն ու մոտեցումները։
Տեղի ունեցավ մտքերի օգտակար փոխանակում հիմնահարցի կարգավորման շուրջ` ուղղված տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատմանը։ Զրուցակիցները պայմանավորվեցին շարունակել երկխոսությունը, ներառյալ` առաջիկայում համանախագահների տարածաշրջան կատարելիք այցի շրջանակներում», - ասված է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

В Нью-Йорке прошла встреча глав МИД Армении и Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 26 сентября по инициативе и при участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Нью-Йорке состоялась встреча глав МИД Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова.
«Встреча началась в расширенном формате, затем министры беседовала с глазу на глаз. Министр иностранных дел Армении подтвердил позицию и подходы Армении относительно исключительно мирного урегулирования карабахского конфликта
Состоялся полезный обмен мнениями, касающихся урегулирования конфликта и установления стабильного мира в регионе. Собеседники договорились продолжить диалог, в частности, в рамках предстоящего визита сопредседателей в регион», - сообщает пресс-служба МИД Армении.