Կայացել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ Նյու Յորքում տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը:
«Հանդիպումը սկսվեց նախ ընդլայնված ձեւաչափով, ապա արտգործնախարարներն առանձնազրույց ունեցան։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը վերահաստատեց ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումն ու մոտեցումները։
Տեղի ունեցավ մտքերի օգտակար փոխանակում հիմնահարցի կարգավորման շուրջ` ուղղված տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատմանը։ Զրուցակիցները պայմանավորվեցին շարունակել երկխոսությունը, ներառյալ` առաջիկայում համանախագահների տարածաշրջան կատարելիք այցի շրջանակներում», - ասված է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Armenian and Azerbaijani FMs meet
Yerevan /Mediamax/. Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov met on September 26. The meeting in New York was held with OSCE Minsk Group Co-Chairs’ mediation and participation.
“The meeting started in the extended format, and then the FMs had a private conversation. Armenian FM reiterated Armenia’s position and approaches on exclusively peaceful settlement of NK issue.
Useful exchange of ideas took place on the settlement of the issue, aimed at establishment of sustainable peace in the region. The sides agreed to continue the dialogue, including within the frames of the Co-Chairs’ upcoming visit to the region,” reported the press service of Armenian MFA.