Թբիլիսին ստուգում է ՀՀ նախագահի եւ աբխազների հանդիպման լուրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի ԱԳՆ-ն ստուգում է տեղեկությունը Ստեփանակերտում կայացած ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու Աբխազիայի պատվիրակության անդամների հանդիպման մասին:
Այդ մասին այսօր հայտնել է վրացական Interpressnews գործակալությունը, հրապարակելով Ստեփանակերտում կայացած Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված հանդիսավոր ընդունելության լուսանկարը, որում ՀՀ նախագահը ենթադրաբար պատկերված է աբխազական պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:
Անցած տարի Թբիլիսին կոշտ արձագանքեց Երեւանում կայացած ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակ Գալուստ Սահակյանի ու Հարավային Օսիայի խորհրդարանի ղեկավար Անատոլի Բիբիլովի ոչ պաշտոնական հանդիպմանը: Վրաստանում ՀՀ դեսպանը հրավիրվել էր երկրի ԱԳՆ, իսկ Երեւանում նրա վրացի գործընկերը ՀՀ ղեկավարությանը «խորը մտահոգություն» էր հայտնել:

МИД Грузии проверяет информацию о встрече президента Армении с делегацией Абхазии - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. МИД Грузии проверяет информацию о встрече президента Армении Сержа Саргсяна с членами делегации Абхазии в Степанакерте.
Об этом сообщает сегодня грузинское агентство Интерпрессньюс, публикуя фотографию с торжественного приема в Степанакерте, посвященного 25-летию провозглашения Нагорно-Карабахской Республики (НКР), на которой президент Армении предположительно запечатлен с членами абхазской делегации.
В прошлом году Тбилиси резко отреагировал на неформальную встречу спикера парламента Армении Галуста Саакяна с председателем парламента Южной Осетии Анатолием Бибиловым в Ереване. Посол Армении был вызван в МИД Грузии, а его грузинский коллега в Ереване выразил «крайнюю озабоченность» руководству Армении.