Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության նախարար
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար:
Այսօր Բակո Սահակյանը ԼՂՀ ՊՆ եւ բանակի հրամանատարական կազմին է  ներկայացրել նորանշանակ նախարարին:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ Լեւոն Մնացականյանն ունի «հարուստ փորձ, բանակում մեծ հեղինակություն եւ հարգանք վայելող, խոր գիտելիքներ ունեցող գեներալներից է, որը լավագույնս է դրսեւորել իրեն զբաղեցրած բոլոր պաշտոններում»:
Լեւոն Մնացականյանը 2012թ. հոկտեմբերի 11-ից 2015թ. հունիսի 15-ը զբաղեցրել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնը:
ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, նախօրեին Բակո Սահակյանի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանն ազատվել էր ԼՂՀ ՊՆ-ՊԲ հրամանատարի պաշտոնից:
Մովսես Հակոբյանը Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների համար այսօր պարգեւատրվել է «Գրիգոր Լուսավորիչ» շքանշանով:

Левон Мнацаканян назначен на пост министра обороны НКР
Ереван /Медиамакс/. Указом президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна генерал-лейтенант Левона Мнацаканян назначен министром обороны - командующим Армией обороны НКР.
Сегодня Бако Саакян представил высшему командному составу армии новоназначенного министра.
Бако Саакян отметил, что Левон Мнацаканян - генерал с богатым опытом, пользующийся «большим авторитетом и уважением в армии, имеющий глубокие знания и проявивший себя с лучшей стороны на всех занимаемых должностях».
Левон Мнацаканян с 11 октября 2012 года по 15 июня 2015 года занимал пост замначальника генштаба Армении.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, накануне Бако Саакян подписал указ, согласно которому генерал-лейтенант Мовсес Акопян освобожден от должности министра обороны - командующего Армией обороны НКР.
За исключительные заслуги перед Республикой Арцах генерал-лейтенант Мовсес Акопян награжден орденом «Григор Лусаворич».