Զինադադարը բավարար չէ, ԼՂ խնդրի իրական լուծում է պետք, ասել է Ֆրանսիայի նախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն այսօր Երեւանում ասել է, որ « զինադադարը բավարար չէ, անհրաժեշտ է գտնել Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի իրական լուծումը»:
«Այս խնդիրը խոչընդոտում է Հայաստանի իրական  զարգացմանը: Ես երեկ Ադրբեջանում էի, այսօր Հայաստանում եմ: Ֆրանսիան հիշում է իր հանձնառությունը որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ, եւ մենք պատրաստ ենք ամեն ինչ անել, որպեսզի այս հակամարտությունը գտնի իր լուծումը»,- Երեւանում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ կայացած համատեղ մամուլի ասուլիսում ասել է Ֆրանսիայի նախագահը:
Նրա խոսքերով, Ֆրանսիան պատրաստ է հյուրընկալել  Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներին` փոխվստահության մթնոլորտ հաստատելու նպատակով:

French President: Ceasefire is not enough - real settlement is needed - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. French President Francois Hollande said in Yerevan today that “ceasefire is not enough - it’s necessary to find the real solution to Nagorno Karabakh issue”.
“This issue impedes Armenia’s development. Yesterday, I was in Azerbaijan and I am in Armenia today. France remembers its commitment as OSCE Minsk Group Co-Chair and we are ready to do our best for the conflict to be settled”, French President said this addressing a joint press conference with Armenian President Serzh Sargsyan in Yerevan today.
According to him, France is ready to host Armenian and Azerbaijani Presidents to create an atmosphere of mutual trust.