Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը մի շարք եվրոպական երկրների հետ միասին միացել է ԿԺԴՀ-ի դեմ Եվրամիության պատժամիջոցներին:
«Եվրոպական միությունը հաշվի է առնում եւ ողջունում է այդ երկրների որոշումները», - այդ կապակցությամբ ասել է արտաքին քաղաքականության եւ անվտանգության հարցերով ԵՄ Բարձր ներկայացուցիչ Քեթրին Էշթոնը:
Հյուսիսային Կորեայի դեմ ԵՄ-ի պատժամիջոցներին միացել են նաեւ Մոլդովան, Խորվաթիան, Մակեդոնիան, Մոնտենեգրոն, Սերբիան, Ալբանիան, Լիխտենշտեյնը, Իսլանդիան, Նորվեգիան, հաղորդում է ՐԻԱ Նովոստին:
Փետրվարին ԵՄ-ն ԿԺԴՀ-ի դեմ նոր պատժամիջոցների փաթեթ է սահմանել` այդ երկրում կայացած միջուկային փորձարկումների հետեւանքով:

Ереван/Медиамакс/. Армения вместе с рядом европейских стран присоединилась к санкциям Европейского союза в отношении КНДР.
«Европейский союз принимает к сведению и приветствует решения этих стран», - заявила в этой связи Верховный представитель ЕС по вопросам внешней политики и политики безопасности Кэтрин Эштон.
Вместе Арменией к санкциям ЕС против Северной Кореи присоединились также Молдова, Хорватия, Македония, Черногория, Сербия, Албания, Лихтенштейн, Исландия, Норвегия, сообшает РИА Новости.
В феврале ЕС принял новый пакет санкций против КНДР в связи с ядерными испытаниями в этой стране. Санкции включают внесение ряда новых имен и организаций в черный список, фигурантам которого запрещен въезд на территорию сообщества, а их счета в европейских банках подлежат замораживанию.