Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների առաջիկա հանդիպման ժամկետի փոփոխության դեպքում հանրությունն այդ մասին նախապես կիրազեկվի:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը, պատասխանելով այն հարցին, ուժի մեջ է արդյո՞ք այս շաբաթ նախատեսված հանդիպումը:
Հիշեցնենք, որ այս շաբաթ Փարիզում նախատեսված է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, որի մասին Լիմայում հայտարարել էր ՀՀ արտգործնախարարը:
Նախատեսված հանդիպումից օրեր առաջ` hունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիս-արեւելյան (Ջրաբերդ) եւ հարավ-արեւելյան (Կորգան) ուղղություններում Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերը ԼՂՀ տարածք ներթափանցելու փորձեր են կատարել: Փոխհրաձգության արդյունքում հրազենային վիրավորումից զոհվել է կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանը:
Նախօրեին Երեւանում ԼՂՀ ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կազմակերպված դիվերսիոն հարձակումները գնահատել է որպես այս շաբաթ ծրագրված բանակցությունները խանգարելու փորձ։

Официальный Ереван пока не исключает возможность встречи Налбандян-Мамедьяров - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В случае изменения даты предстоящей встречи глав МИД Армении и Азербайджана общественность будет заранее проинформирована.
Об этом в беседе с Медиамакс сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, отвечая на вопрос о том, остается ли в силе запланированная на эту неделю встреча.
Напомним, что на этой неделе в Париже запланирована встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова, о которой в Лиме заявил руководитель армянского внешнеполитического ведомства.
За несколько дней до встречи - в ночь с 19 на 20 января - на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана диверсионные группы Азербайджана предприняли попытки проникновения на территорию НКР. В результате перестрелки погиб младший сержант Армен Оганесян.
Вчера в Ереване на встрече с министром иностранных дел НКР Кареном Мирзояном глава МИД Армении оценил организованные Азербайджаном диверсионные атаки как попытку помешать переговорам министров иностранных дел Армении и Азербайджана.