Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ-ը եւ Հայաստանը կսկսեն վիզային ռեժիմի ազատականացման գործընթացը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին ասվում է նոյեմբերի 22-ին Վաշինգտոնում կայացած հայ-ամերիկյան աշխատանքային խմբի նիստի արդյունքներով Պետդեպարտամենտի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Նիստի մասնակիցները քննարկեցին վիզային ռեժիմի ազատականացման գործընթացի մեկնարկի հետ կապված հարցեր, որի նպատակն է վերացնել վիզային ռեժիմը ԱՄՆ քաղաքացիների համար եւ 10 տարվա բազմակի վիզաներ սահմանել ՀՀ քաղաքացիների համար: ԱՄՆ-ն նաեւ ողջունել են Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ազատականացմանն ուղղված բարեփոխումները», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

США и Армения начнут процесс либерализации визового режима
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом говорится в сообщении Госдепартамента США по итогам заседания армяно-американской рабочей группы по экономическому сотрудничеству, состоявшегося в Вашингтоне 22 ноября.
«Участники заседания обсудили вопросы начала процесса либерализации визового режима, целью которого является установление безвизового режима для американских граждан и многократных 10-летних виз для граждан Армении. США также приветствовали реформы по либерализации армянской гражданской авиации», - говорится в сообщении.