ԱՄՆ կշարունակեն սատարել Հայաստանի եվրա-ատլանտյան ինտեգրացմանը, ասել է Նուլանդը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Վիկտորիա Նուլանդն ասել է, որ «Միացյալ Նահանգները կշարունակեն լայն փոխգործակցությունը Հայաստանի հետ եվրո-ատլանտյան ինտեգրացման հարցերով»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նա այդ մասին ասել է` նոյեմբերի 14-ին ելույթ ունենալով Սենատի եվրոպական հարցերով ենթահանձնաժողովում` Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովի թեմայով:
«Սեպտեմբերի 3-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարեց, որ Հայաստանը կանդամակցի Ռուսաստանի, Բելառուսի եւ Ղազախստանի Մաքսային միությանը, ինչը համադրելի չէ Ասոցացման եւ Խորը ու համապարփակ ազատ առեւտրի գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման հետ: Սակայն, ԵՄ եւ Հայաստանը հավատարիմ են ավելի խորը հարաբերությունների հաստատմանը եւ գործընկերությունը շարունակելու հնարավորություններ են որոնում: ԱՄՆ եւս կշարունակեն լայն փոխգործակցությունը Հայաստանի հետ եվրո-ատլանտյան ինտեգրացման հարցերով, այդ թվում` տնտեսական ոլորտում»,- ասել է Վիկտորիա Նուլանդը:

Ереван /Медиамакс/. Помощник госсекретаря США Виктория Нуланд заявила, что «Соединенные Штаты продолжат широкое взаимодействие с Арменией по вопросам евро-атлантической интеграции».
Как сообщает Медиамакс, она сказала об этом, выступая 14 ноября в подкомитете по европейским делам в Сенате на тему предстоящего в Вильнюсе саммита Восточного Партнерства.
«3 сентября президент Серж Саргсян объявил, что Армения вступит в Таможенный союз России, Казахстана и Беларуси, что является несовместимым с подписанием Соглашения об ассоциации и Зоны глубокой и всеобъемлющей свободной торговли. Однако, ЕС и Армения остаются приверженными установлению более глубоких отношений и изучают возможности продолжения партнерства. США также продолжат широкое взаимодействие с Арменией по вопросам евро-атлантической интеграции, включая сферу экономики», - сказала Виктория Нуланд.