ԱՄՆ կշարունակեն սատարել Հայաստանի եվրա-ատլանտյան ինտեգրացմանը, ասել է Նուլանդը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Վիկտորիա Նուլանդն ասել է, որ «Միացյալ Նահանգները կշարունակեն լայն փոխգործակցությունը Հայաստանի հետ եվրո-ատլանտյան ինտեգրացման հարցերով»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նա այդ մասին ասել է` նոյեմբերի 14-ին ելույթ ունենալով Սենատի եվրոպական հարցերով ենթահանձնաժողովում` Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովի թեմայով:
«Սեպտեմբերի 3-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարեց, որ Հայաստանը կանդամակցի Ռուսաստանի, Բելառուսի եւ Ղազախստանի Մաքսային միությանը, ինչը համադրելի չէ Ասոցացման եւ Խորը ու համապարփակ ազատ առեւտրի գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման հետ: Սակայն, ԵՄ եւ Հայաստանը հավատարիմ են ավելի խորը հարաբերությունների հաստատմանը եւ գործընկերությունը շարունակելու հնարավորություններ են որոնում: ԱՄՆ եւս կշարունակեն լայն փոխգործակցությունը Հայաստանի հետ եվրո-ատլանտյան ինտեգրացման հարցերով, այդ թվում` տնտեսական ոլորտում»,- ասել է Վիկտորիա Նուլանդը:

Yerevan/Mediamax/. U.S. Assistant Secretary of State Victoria Nuland said that the United States "will continue broad engagement with Armenia on Euro-Atlantic integration, including in the economic sphere”.
Victoria Nuland stated this in her testimony before the Subcommittee on European Affairs of the Senate Foreign Relations Committee on November 14 titled “A Pivotal Moment for the Eastern Partnership: Outlook for Ukraine, Moldova, Georgia, Belarus, Armenia, and Azerbaijan”.
“On September 3, Armenian President Serzh Sargsian announced that Armenia would join the Eurasian Customs Union of Russia, Kazakhstan, and Belarus, which is incompatible with signing an Association Agreement and a DCFTA. However, both the EU and Armenia remain committed to pursuing a deeper relationship, and they are examining ways to continue this partnership. The United States will also continue broad engagement with Armenia on Euro-Atlantic integration, including in the economic sphere”, Victoria Nuland said.