Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայը բարձր է գնահատում Հայաստանի մասնակցությունը Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի միջազգային խաղաղապահ գործողություններին:
Ջեյմս Ապատուրայն այդ մասին ասել է հոկտեմբերի 17-ին Երեւանում` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստան-ՆԱՏՕ արդյունավետ համագործակցությունը գործընկերության բոլոր բնագավառներում, արձանագրելով, որ Դաշինքի հետ քաղաքական երկխոսությունը կրում է շարունակական բնույթ», - հայտնել են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Սերժ Սարգսյանն ու Ջեյմս Ապատուրայը համակարծիք են եղել, որ հարաբերությունների այս մակարդակը վկայում է ՆԱՏՕ-ի հետ Հայաստանի սերտ փոխգործակցության արդյունքում ձեւավորված խորը եւ ընդգրկուն օրակարգի մասին, ինչը էապես օգնում է Հայաստանի պաշտպանության եւ անվտանգության համակարգի կատարելագործմանն ու արդիականացմանը», - ասված է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Джеймс Аппатурай высоко оценивает участие Армении в миротворческих операциях в Косово и Афганистане - Mediamax.am
4406 просмотров
Джеймс Аппатурай высоко оценивает участие Армении в миротворческих операциях в Косово и Афганистане
Джеймс Аппатурай и Серж Саргсян
Ереван /Медиамакс/. Специальный представитель генсека НАТО на Южном Кавказе и в Центральной Азии Джеймс Аппатурай высоко оценивает участие Армении в миротворческих операциях в Косово и Афганистане под эгидой НАТО.
Джеймс Аппатурай сказал об этом на встрече с президентом Армении в Ереване 17 октября.
«Стороны дали высокую оценку эффективному сотрудничеству Армении с НАТО во всех сферах, отметив, что политический диалог носит продолжительный характер», - сообщила пресс-служба главы государства.
«Серж Саргсян и Джеймс Аппптурай сошлись в мнении, что в результате тесного взаимодействия Армении и НАТО сформирована широкая повестка, что в значительной степени помогает совершенствованию и модернизации систем обороны и безопасности Армении», - говорится в сообщении пресс-службы президента.