Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական միությունը ցանկանում է շարունակել համակողմանի փոխգործակցության զարգացումը Հայաստանի հետ բոլոր ուղղություններով, որոնք համատեղելի կլինեն Մաքսային միությանն անդամակցելու Հայաստանի որոշման հետ։
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության, այս մասին այսօր Բրյուսելում ասել է Եվրոպական միության Արտաքին քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Քեթրին Էշթոնը` ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Հայաստանը ցանկանում է հնարավոր բոլոր ուղղություններով առաջ տանել համագործակցությունը Եվրոպական միության հետ՝ հիմնվելով այն համատեղ ձեռքբերումների եւ առաջընթացի վրա, որոնք վերջին տարիներին գրանցվել են Հայաստան- Եվրամիություն հարաբերություններում։
«Հայաստանը, ԵՄ աջակցությամբ, անցել է բարեփոխումների կարեւոր ճանապարհ։ Մենք հաստատակամ ենք շարունակելու բարեփոխումների գործընթացը՝ ուղղված ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների եւ օրենքի գերակայության ամրապնդմանը, արդյունավետ կառավարմանը, դատաիրավական համակարգի կատարելագործմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին։ Այս գործընթացում մենք ակնկալում ենք ԵՄ շարունակական աջակցությունը»,- ասել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը։

Yerevan /Mediamax/. The European Union is willing to continue developing comprehensive relations with Armenia in all the areas compatible with Armenia's recently stated decision on joining the Customs Union.
EU High Representative for Foreign Affairs Catherine Ashton said this during her meeting with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian in Brussels on October 8, the Armenian Foreign Ministry's press service reports.
In his turn, the Armenian FM stressed that Armenia is willing to promote relations with EU in all the possible areas based on the achievements made over past several years and progress in bilateral relations.
“With the EU's support, Armenia passed an important path of changes. We resolve to continue the process of reforms toward democracy, human rights and reinforcement of supremacy of law, improvement of legal and judicial system and combating corruption. We expect EU’s further support in this process”, said the Armenian FM.