Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ երկրի ղեկավարության եւ քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ:
«Մեծ անհանգստությամբ ենք հետեւում Իրանի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին։ Ընդունեք խնդրեմ իմ ցավակցությունները Իրանի Իսլամական Հանրապետության ղեկավարության եւ քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ։ Մշտապես կհիշենք Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի անձնական դերը Հայաստան-Իրան հարաբերությունների զարգացման գործում։
Այս դժվարին պահին հույս ենք փայփայում Մերձավոր Արեւելքում խաղաղության ու կայունության շուտափույթ հաստատման համար։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ համբերություն, իսկ բարեկամ եւ հարեւան Իրանի ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ տոկունություն»,- ասվում է Փաշինյանի ցավակցական հեռագրում:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму с соболезнованиями президенту Ирана Масуду Пезешкиану.
«С большой обеспокоенностью следим за событиями, происходящими вокруг Ирана.
Примите, пожалуйста, мои соболезнования в связи с жертвами среди руководства и граждан Исламской Республики Иран. Мы всегда будем помнить личную роль Верховного лидера Исламской революции Али Хаменеи в деле развития армяно-иранских отношений.
В этот трудный момент выражаем надежду на скорейшее установление мира и стабильности на Ближнем Востоке.
Пользуясь случаем, желаю Вам терпения, а дружественному соседнему народу Ирана - мира и стойкости», - говорится в послании Пашиняна.