Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում մասնակցել է Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին։
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Իր ելույթում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, անդրադառնալով տարբեր միջազգային հակամարտություններին, խոսել է նաեւ Հայաստան-Ադրբեջան հակամարտության մասին՝ նշելով, որ 32 տարի տեւած հակամարտությունից հետո Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարները զգալի աշխատանք են իրականացրել խաղաղության հաստատման ուղղությամբ։ ԱՄՆ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին եւ Ադրբեջանի նախագահին կատարված աշխատանքի համար՝ ընդգծելով ձեռք բերված արդյունքների կարեւորությունը»։

Трамп поблагодарил лидеров Армении и Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян 19 февраля в Вашингтоне принял участие в первом заседании Совета мира.
«В своем выступлении президент США Дональд Трамп в числе различных международных конфликтов коснулся также армяно-азербайджанского конфликта, подчеркнув, что после 32 лет конфликта лидеры Армении и Азербайджана проделали значительную работу по установлению мира. Президент США поблагодарил премьер-министра Армении и президента Азербайджана за проделанную работу, подчеркнув важность достигнутых результатов».
В ходе заседания был также представлен мирный план по урегулированию ситуации в Газе и запланированные на будущее шаги.